2016-04-20, Mija dzień
Już jutro startuje trzydniowe „wielkie sprzątanie” zorganizowana przez Związek Celowy Gmin MG-6! Masz niepotrzebną lodówkę, pralkę lub kanapę? Odkładasz na później wiosenne porządki w piwnicy i garażu, bo nie wiesz co zrobić ze starą wanną? Przyłącz się do akcji z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.
23 kwietnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, który przede wszystkim ma promować ekologię i dbałość o środowisko naturalne. W tym roku do zaangażowania się w akcję zachęca Związek Celowy Gmin MG-6, który przy współpracy firm odbierających odpady komunalne na terenie Gorzowa i gmin członkowskich, organizuje zbiórkę odpadów gabarytowych.
W sektorze I (gminy Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn, Santok) obsługiwanym przez konsorcjum firm Ragn Sells oraz Eneris, odbiory odpadów będą się odbywały na tzw. zgłoszenia. Do Biura Związku wpłynęło już około 50 takich zgłoszeń.
W sektorze II obsługiwanym przez firmę Laguna (Górczyn, Piaski, Dolinki oraz ulice okalające te dzielnice), odpady będą odbierane z lokalizacji znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie altan śmietnikowych. Samochody operatora będą wywozić zgromadzone śmieci bezpośrednio do Zakładu Utylizacji Odpadów w Chróściku. Do Biura Związku zgłoszono kilkanaście lokalizacji, z których mają być odebrane odpady.
W sektorze III, (Staszica, Osiedle Europejskie, Zawarcie, Zakanale, Centrum, wraz z ulicami okalającymi te dzielnice), obsługiwanym przez firmę Ragn Sells, odpady odebrane bezpośrednio z miejsc ich składowania będą następnie gromadzone w dużych, zamykanych kontenerach, ustawionych w trzech punktach zbiorczych na terenie miasta ( Zawarcie, ul. Teatralna, oś. Staszica ). Po zapełnieniu kontenery będą wywożone do ZUO. Do operatora i do Biura Związku wpłynęło już około 190 zgłoszeń.
Skorzystajmy z dodatkowej szansy na pozbycie się odpadów problemowych. Kolejne odbiory będą realizowane zgodnie z ustalonymi harmonogramami. Zadbajmy o to, by odpady nie szpeciły naszej okolicy.
Andrzej Karol Gawłowski
Dyrektor Biura ZCG MG-6
Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa (ZIPH) realizuje projekt Lubuskie Bony Rozwojowe – inicjatywę skierowaną do firm z województwa lubuskiego, które chcą inwestować w rozwój swoich pracowników i kompetencji.