2016-12-06, Mija dzień
W końcu doczeka się generalnego remontu. Jedna z najważniejszych arterii północnej stolicy regionu, ul. Kostrzyńska w Gorzowie Wlkp. będzie przebudowa. Projekt decyzją zarządu województwa otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Lubuskie 2020 w wysokości 26,2 mln zł. Projekt realizowany będzie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Gorzowa Wlkp.
Projekt realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Osi Priorytetowej 5 Transport, Działania 5.1 Transport drogowy, Poddziałania 5.1.2 Transport drogowy - ZIT Gorzów Wlkp. Projekt Przebudowa ulicy Kostrzyńskiej wynika z realizacji Strategii ZIT MOF Gorzów Wlkp. i został zidentyfikowany, jako projekt kluczowy przeznaczony do realizacji w ramach procedury pozakonkursowej w ramach działania 5.1.2 RPO – Lubuskie 2020.Jest elementem przebudowy układu drogowego oraz nawiązuje poprzez swoją lokalizację do infrastruktury transport zbiorowego oraz kolejowej. Polega na przebudowie ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie Wielkopolskim na odcinku ok. 1900 m – od skrzyżowania z ulicą Plac Słoneczny do skrzyżowania z ulicą Dobrą oraz remoncie ul. Kostrzyńskiej na odcinku ok. 1109 m – od skrzyżowania z ul. Dobrą do skrzyżowania z węzłem S3. W całości realizuje docelowe rozwiązanie komunikacyjne.
Po zakończeniu realizacji przedmiotowa droga będzie w pełni eksploatowana i dostępna dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jest to projekt komplementarny do „Systemu zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp.”, który został umieszczony w wykazie projektów zidentyfikowanych w ramach trybu pozakonkursowego pod numerem 6.1-33.1. POiŚ. Przewidziano realizację działań chroniących środowisko naturalne w trakcie realizacji projektu (prace w okresie dziennym, segregowanie i bieżące wywożenie odpadów z budowy, ograniczenie emisji pyłu). Działania minimalizujące wpływ na elementy przyrodnicze (t.j. wycinka drzew ograniczona do minimum, poza okresem lęgowym, prace prowadzone w pobliżu roślinnością ze szczególną ostrożnością, wykonane zostaną nasadzenia zastępcze). Podjęte zostaną działania łagodzące wpływ inwestycji na środowisko poprzez m.in. wykonanie kanalizacji deszczowej czy nasadzeń zastępczych. Wody opadowe ujęte zostaną w szczelne systemy kanalizacyjne zakończone separatorem substancji ropopochodnych. Przewidziano zakres prac związanych z elementami BRD.
Marzena Toczek
źródło: lubuskie.pl
Lubuska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła w dwóch sklepach w Gorzowie 1162 sztuki podrabianego towaru.