2016-12-28, Mija dzień
Jak gorzowianie chcieliby spędzać czas nad Kłodawką? Jakie atrakcje, udogodnienia czy meble miejskie powinny pojawić się na planowanej wzdłuż rzeki ścieżce? Jak dokładnie ma przebiegać ten trakt? Odpowiedzi na te i inne pytania chcielibyśmy poznać podczas spotkań z mieszkańcami, na które zapraszamy już na początku stycznia.
Zachęcamy wszystkich gorzowian, którzy chcieliby mieć wpływ na przyszły wygląd tej ważnej z punktu widzenia atrakcyjności przyrodniczej i turystycznej miasta ścieżki. Zależy nam na poznaniu oczekiwań i potrzeb mieszkańców w różnym wieku i o zróżnicowanych wymaganiach. Zapraszamy rowerzystów i pieszych, młodzież i seniorów, rodziców i ich pociechy oraz każdego, komu leży na sercu atrakcyjność Kłodawki. Zebrane podczas spotkań opinie, projektanci wykorzystają podczas opracowania koncepcji programowo – przestrzennej trasy nad Kłodawką, po to by mająca powstać trasa była dopasowana do Gorzowa i gorzowian jak najlepiej. Realizacją tego zadania zajmie się firma Augmen z Zielonej Góry.
Budowa rekreacyjnej trasy pieszo-rowerowej wzdłuż Kłodawki jest jednym z przedsięwzięć rewitalizacyjnych wpisanych do Gminnego Programu Rewitalizacji Gorzów 2025+. Na realizację tego zadania miasto planuje pozyskać dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO Lubuskie 2020. Zakładany czas realizacji inwestycji to rok 2018.
Zapraszamy na spotkania poświęcone opracowaniu koncepcji trasy pieszo-rowerowej wzdłuż Kłodawki
5 stycznia
Godz. 12:00, spotkanie warsztatowe Dom Historii Miasta (dawny Lamus), ul. Sikorskiego 5
Godz. 17:00, spotkanie warsztatowe Dom Historii Miasta (dawny Lamus), ul. Sikorskiego 5
7 stycznia
Godz. 12:00, spacer badawczy wzdłuż rzeki, startujemy na bulwarze pod Wildomem
Godz. 14:00, spotkanie warsztatowe Dom Historii Miasta (dawny Lamus), ul. Sikorskiego 5
Anna Pękalska
Marta Piekarska
Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji UM
Lubuska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła w dwóch sklepach w Gorzowie 1162 sztuki podrabianego towaru.