2017-01-24, Mija dzień
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta zaprasza na pokaz filmu pt. "Hidden Sorrows", opowiadającego o zagładzie Romów podczas drugiej wojny światowej. Pokaz filmu odbędzie się 27 stycznia o godz. 12.00 w WiMBP przy ul. Sikorskiego 107 (sala nr 216 - II piętro).
Poprzedzi go wykład dr. Piotra Krzyżanowskiego na temat ludności romskiej w latach drugiej wojny światowej. Całość zakończy się ok. godz. 13.30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i skierowany do wszystkich zainteresowanych.
Na całym świecie, 27 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Dzięki wsparciu Ambasady USA w Warszawie, także gorzowska książnica mogła w tym roku włączyć się w jego obchody.
Film zostanie wyświetlony w angielskiej wersji językowej.
Krzysztof Wasilewski
Lubuska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła w dwóch sklepach w Gorzowie 1162 sztuki podrabianego towaru.