2019-03-05, Mija dzień
Mieszkańcy zgłosili 211 pomysłów do Budżetu Obywatelskiego 2020. To najwyższa liczba w ciągu ostatnich pięciu lat.
Przez ostatnie pięć lat liczba zgłoszonych pomysłów do budżetu obywatelskiego nie przekraczała 200. W ubiegłym roku było ich 189, a w poprzednich latach: 149, 119, 160. W tym roku mieszkańcy wykazali się bardzo dużą aktywnością obywatelską i od 1 lutego do 3 marca br. zgłosili 172 pomysły rejonowe, 15 ogólnomiejskich i 24 oświatowe.
Teraz zgłoszone wnioski zostaną poddane weryfikacji. Pod koniec kwietnia br. zostanie upubliczniony wykaz zaopiniowanych projektów, w przypadku negatywnej oceny zostanie ona uzasadniona. Wtedy też poznamy szczegółowy harmonogram majowo-czerwcowych spotkań dyskusyjnych. Osiedlowe debaty rozpoczną się na Zamościu, a następnie odbędą się na Wieprzycach, Górczynie, Zakanalu, Manhattanie, Dolinkach, Osiedlu Słonecznym, Śródmieściu/Centrum, Piaskach i zakończą na Staszica. Podczas spotkań dyskusyjnych odbędzie się prezentacja pozytywnie zaopiniowanych projektów zadań oraz debata, w trakcie której będzie możliwe sieciowanie projektów, tj. łączenie. Jeśli uczestnicy spotkania będą zgodni, co powinno być zrealizowane w przyszłym roku, to do głosowania we wrześniu mogą trafić tylko połączone projekty, pozostałe wnioskodawcy mogą wycofać. Głosowanie zaplanowano na wrzesień, a na początku października powinny być znane wyniki i zwycięskie projekty zadań.
Więcej informacji na www.gorzow.pl w zakładce Dialog Społeczny, na FB na profilu Przystań na konsultacje lub pod numerem tel. 95 7355 591.
Anna Zaleska
Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji UM
Już 2 maja, w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Gorzów ponownie zamieni się w morze biało-czerwonych barw.