2020-03-16, Mija dzień
W związku z wprowadzeniem na terenie kraju stanu zagrożenia epidemicznego Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie wprowadza zmiany organizacyjne w funkcjonowaniu szpitala i przyszpitalnych poradni oraz zakładów diagnostycznych. Poniżej szczegółowe informacje.
Każda osoba wchodząca do szpitala zostaje poddana obowiązkowemu mierzeniu temperatury ciała.
Pod numerami telefonów 95 7331 223 i 95 7331 298 szpital uruchomił infolinię dla pacjentów.
Od poniedziałku 16 marca do odwołania zostaje zawieszona praca większości poradni specjalistycznych. Zaplanowane wcześniej wizyty i konsultacje będą się realizowane dla pacjentów leczonych lub diagnozowanych w kierunku chorób onkologicznych i radioterapii.
Wojewódzka Poradnia Onkologiczna, Poradnia Radioterapii oraz Wojewódzka Przychodnia Chirurgii Dziecięcej – w zakresie kontroli poszpitalnej, kontroli pourazowej i przypadków nagłych – pracują wg planu. (Ograniczenie do 1 osoby towarzyszącej)
Wojewódzka Przychodnia Laryngologiczna, Wojewódzka Poradnia Urologiczna – wg wcześniej ustalonego harmonogramu przyjmują pacjentów z zakresu leczenia onkologicznego i podawania zastrzyków hormonalnych wg planu.
Kontrole pourazowe z Wojewódzkiej Przychodni Urazowo-Ortopedycznej będą realizowane w części chirurgicznej Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
Poradnia Diabetologiczna dla Dzieci dla pacjentów włączonych w cykl leczenia pompami insulinowymi – pracuje wg wcześniej ustalonego planu.
Pacjenci (cyklicznie otrzymujący leczenie) w Poradni Chorób Zakaźnych i Chorób Wątroby, a także pacjenci Wojewódzkiej Poradni Reumatologicznej (tylko objęci programem lekowym) będą przyjmowani wg wcześniej ustalonego planu.
Pacjenci, u którzy wymagają ściągnięcia szwów, zmiany opatrunków, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego powinni zgłosić się do swojego lekarza pierwszego kontaktu (lekarza rodzinnego).
Pozostałe poradnie i przychodnie są nieczynne do odwołania.
Bez zmian pracuje Szpitalny Oddział Ratunkowy.
Pracownie i zakłady szpitalne (m.in. Zakład Diagnostyki Obrazowej) wykonują badania tylko na potrzeby szpitala oraz dla osób z rozpoznaniem onkologicznym.
Konsylia onkologiczne odbywają się telefonicznie. W szczególnych przypadkach konsylium może się odbyć na dotychczasowych zasadach ale bez osób towarzyszących (w wyjątkowych sytuacjach z max. 1 osobą towarzyszącą).
Do odwołania wstrzymane zostają planowe przyjęcia do wszystkich oddziałów szpitala za wyjątkiem Oddziału Onkologii Klinicznej i Radioterapii z Pododdziałem Chemioterapii. Konsultacje z lekarzami pracującymi w innych oddziałach mogą odbywać się telefoniczne za pośrednictwem sekretariatów oddziałów.
Punkt Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej będzie pracował na zasadzie teleporad (numer telefonu podamy najszybciej jak to będzie możliwe). Nie będą realizowane świadczenia wyjazdowe. W związku ze skompilowaną sytuacją epidemiologiczną w kraju w punkcie nocnej i świątecznej opieki medycznej mogą się tam pojawić przejściowe trudności w zapewnieniu pełnej obsady.
Hostel w Ośrodku Radioterapii pracuje bez zmian.
Rzeczy dla osób hospitalizowanych można dostarczyć do holu głównego od godz. 11.00 do 12.00 i od 17.00 do 18.00 w workach podpisanych imieniem i nazwiskiem osoby hospitalizowanej oraz wskazaną nazwą oddziału.
Osoby zainfekowane prosimy o pozostanie w domu.
Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na zrozumienie z Państwa strony.
Agnieszka Wiśniewska
Czy Gorzów jest przyjazny osobom z niepełnosprawnościami? Zdaniem szefa miejskich radnych Miasto powinno zintensyfikować działania, by bariery całkiem zniknęły.