2020-06-19, Mija dzień
Funkcjonariusze gorzowskiej Straży Miejskiej, którzy na początku kwietnia zostali oddelegowani do Komendy Miejskiej Policji, do wspólnych patroli z policjantami, powrócili w piątek do swojej siedziby przy ulicy Łokietka 22. Ponownie uruchomiono numer telefonu (95 7355 728), gdzie można zgłaszać interwencje strażników. Numer jest czynny w dni robocze od 7.30 do 14.00 (w piątki do 13.00).
Powrót strażników do swojej siedziby był możliwy po zniesieniu decyzji Wojewody Lubuskiego, w której zobowiązał lubuskie Straże Miejskie do wsparcia Policji w kontroli nakazów, zakazów i obowiązków związanych z sytuacją epidemiczną.
Straż Miejska ma za zadanie przede wszystkim ochronę spokoju i porządku w miejscach publicznych, a także ochronę obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej. Ma też czuwać nad porządkiem i kontrolować ruch drogowy.
Współdziała z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń. Często współdziała z organizatorami i innymi służbami w ochronie porządku podczas zgromadzeń i imprez publicznych.
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji UM
W gorzowskim Urzędzie Miasta, na kilka dni przed wigilią Bożego Narodzenia, spotkali się Pionierzy Gorzowa i „Dzieci Wojny”.