2020-07-23, Mija dzień
- Każda pomoc jest na wagę złota, dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, dzisiaj specjalne wyrazy wdzięczności należą się Zarządowi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska – mówi Jerzy Ostrouch, Prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.
W środę 23.07.2020 została podpisana umowa na zakup specjalistycznych strojów medycznych, które ograniczają ryzyko zarażenia się koronawirusem. Realizowany program ma charakter ogólnopolski, a ściśle związany jest z późniejszym zagospodarowaniem zużytych ubrań, wykorzystywanych przez lekarzy, ratowników i personel medyczny podczas opieki nad chorymi na COVID-19. Doskonale wpisuje się to w możliwości szpitala, który posiada własną spalarnię odpadów. Ze względów sanitarnych, odpady w postaci maseczek, przyłbic i kombinezonów ochronnych, z których korzystają pracownicy szpitala, są zagospodarowywane w bezpieczny sposób.
Cały zespół szpitala przygotowany jest na wszystkie ewentualności związane z pandemią, mamy dziewięćdziesiąt łóżek dla zarażonych pacjentów, stanowiska intensywnej opieki medycznej, do tego ludzie dobrej woli, zarówno osobiście jak i instytucjonalnie nas wspierają, to wszystko powoduje, że wszyscy możemy czuć się bezpieczniej – podkreśla Prezes Ostrouch.
Umowa „Zakup materiałów i środków ochrony indywidualnej niezbędnych do zadań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa COVID-19 wraz z ich utylizacją w spalarni odpadów medycznych w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie” opiewająca na kwotę 150 tys. zł, została podpisana przez Jerzego Ostroucha, Prezesa Szpitala oraz Ireneusza Madeja, Wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.
Sławomir Pawlak
Widać już zarys budynku przyszłego centrum opiekuńczo-mieszkalnego. Inwestycję za ponad 6 mln złotych realizuje firma Drew -Plast, która na wykonanie prac ma czas do końca stycznia przyszłego roku.