2021-02-24, Mija dzień
Po raz 48 Muzeum Lubuskie wespół ze Związkiem Ukraińców oraz Zjednoczeniem Łemków organizuje Konkurs Pisankowy. Kraszanki i pisanki będzie można oglądać w Spichlerzu.
Ogólnopolski Konkurs Pisankowy imienia Michała Kowalskiego to długa tradycja, ponieważ odbędzie się po raz 48. Pierwotnie pisanki wystawiane były w nieistniejącym Empiku w centrum. Potem konkurs został przeniesiony do Muzeum Lubuskiego. Po śmierci jego pomysłodawcy i organizatora – Michała Kowalskiego, organizację przejęła jego córka, Lidia Świątkowska.
Mimo pandemii konkurs się w tym roku odbędzie. Jednak Muzeum zastrzega, że wernisaż może mieć formę on line. Wszystko zależy bowiem od tego, jak będzie przebiegać pandemia wywołana koronawirusem.
Pisanki, co najmniej pięć sztuk, wydmuszki lub ugotowane, należy dobrze zabezpieczyć przed uszkodzeniem. Najlepiej pakować je w specjalne tekturowe pojemniki, których używa się w handlu i transporcie, następnie do tekturowych (a nie blaszanych czy plastikowych) pudełek. Do środka należy włożyć kartkę z podanym imieniem i nazwiskiem autora, wiekiem i zaznaczeniem, skąd pochodzą motywy zdobień wykonanych pisanek oraz wydrukowaną i podpisaną przez uczestnika klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych.
Dobrze opakowaną paczkę wraz z wydrukowaną i podpisaną przez uczestnika klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych należy opatrzyć napisem: „ostrożnie szkło” i wysłać do 17 marca 2021 roku na adres:
Spichlerz – filia Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Fabryczna 1-3, 66-400 Gorzów Wielkopolski z dopiskiem „konkurs pisanek”.
Uwaga! Liczy się data dostarczenia przesyłki do instytucji, a nie data stempla pocztowego.
Nagrodzone pisanki będą eksponowane na wystawie w Spichlerzu – filii Muzeum Lubuskiego im Jana Dekerta, której uroczyste otwarcie nastąpi 28 marca 2021 roku (istnieje możliwość, że wernisaż odbędzie się wyłącznie w formie online).
roch
Ciekawi Cię, jak grać w golfa? A może zaczynasz swoją przygodę i chcesz się podszkolić?