2022-03-18, Mija dzień
W czwartek i w piątek pracownicy Gorzowskiego Rynku Hurtowego montowali na obu bulwarach nowe pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów.
Trwa też „wiosenne odświeżanie” nabrzeży; odnawianie infrastruktury na tarasach górnych i usuwanie błota na dolnych.
- Wiosną na pewno dostawimy kolejne pojemniki, w tym z podziałem na frakcje - zapewniała nas w niedawnej rozmowie Agata Dusińska, prezes Gorzowskiego Rynku Hurtowego. I już wiemy, że zamontowano cztery zestawy śmietników, po dwa na bulwarze zachodnim i wschodnim. Każdy umożliwia sortowanie odpadów na pięć frakcji.
- Chcemy, aby w Gorzowie nad Wartą było czysto i ekologicznie. To już nasze kolejne działanie, aby pomóc w zachowaniu porządku na nabrzeżu – podkreśliła prezes Agata Dusińska.
Przypomnijmy, że rok temu spółka nabyła i rozstawiła dodatkowe, trwałe śmietniki z betonu.
To nie wszystko, gdyż obecnie trwa „wiosenne” odnawianie bulwarów; na górnym tarasie w piątek czyszczona była kostka, sprawdzany stan schodów, poręczy i ławek. Na dolnym tarasie jest już wyczyszczona ścieżka, po której można spacerować, a na początku przyszłego tygodnia całkowicie zostanie usunięte błoto i zanieczyszczenia, które naniosła Warta.
(wpi, red)
Zdjęcia: GRH
Od połowy maja użytkowników gorzowskiej wody będzie czekała coroczna podwyżka cen, ustalona przez Wody Polskie jeszcze pod koniec 2022 roku i opublikowana wiosną 2023 roku.