2025-03-28, Mija dzień
Niewidomy gorzowianin z żoną trzykrotnie wyróżnieni w prestiżowym konkursie.
W miniony weekend w Gdyni odbyły się 27. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów.
Podczas tego wydarzenia wręczono tzw. Kolosy, czyli nagrody podróżnicze przyznawane od 2000 roku za dokonania w kategoriach: podróż, alpinizm oraz żeglarstwo.
Wśród nominowanych znaleźli się gorzowianie – Grzegorz Kłak i Magdalena Koniecka.
Małżeństwo z Gorzowa otrzymało wyróżnienie za zdobycie Korony Gór Polski w ciemnościach, nagrodę dziennikarzy za podróż do świata, którego my nie widzimy, nie znamy i nie czujemy oraz nagrodę publiczności.
Pan Grzegorz stracił wzrok będąc w wojsku w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego. Mimo tak nieszczęśliwych zdarzeń nie złamał się i czerpie z życia ile się da. Jest pierwszą osobą niewidomą w naszym kraju, która zdobyła Koronę Gór Polski, czyli 28 najwyższych szczytów pasm górskich Polsce, w tym Rysy.
Serdecznie gratulujemy!
DW
Już 2 maja, w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Gorzów ponownie zamieni się w morze biało-czerwonych barw.