Echogorzowa logo

wiadomości z Gorzowa i regionu, publicystyka, wywiady, sport, żużel, felietony

Jesteś tutaj » Home » Kalendarium »
Bogny, Walerii, Witalisa , 28 kwietnia 2024

26 marca

2024-03-26, Kalendarium

1990 r. – w sąsiedztwie DH „Arsenał” harcerze 23. GDH odegrali rekonstrukcję „akcji pod Arsenałem” z 1943; na czas happeningu zatrzymano ruch uliczny na ul. Chrobrego między katedrą i kinem „Słońce”, rekwizyty wypożyczono w łódzkiej szkole filmowej.

Zdarzyło się:

1990 r. – w sąsiedztwie DH „Arsenał” harcerze 23. GDH odegrali rekonstrukcję „akcji pod Arsenałem” z 1943; na czas happeningu zatrzymano ruch uliczny na ul. Chrobrego między katedrą i kinem „Słońce”, rekwizyty wypożyczono w łódzkiej szkole filmowej.

2001 r. – zawiązało się Stowarzyszenie Wodniaków Gorzowskich „Kuna” w celu m.in. rekonstrukcji zabytkowego lodołamacza „Kuna” w 1884 r.

2002 r. – Miejski Klub Pływacki przyjął nazwę „Słowianka”.

2018 r. – w I LO odsłonięto tablicę pamiątkową ks. prał. Witolda Andrzejewskiego (1940-2015), b. wikarego w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP (1974-1979) i katechety licealistów.

Urodzili się:

1919 r. (105 lat temu)Julian Hładyszewski, działacz ludowy, pionier i b. sołtys Mościczek, zm. w 2009 r.

Zmarli:

2010 r. ­ – Edward Gryko (52 l.), organizator i pierwszy prezes zarządu Przedsiębiorstwa Robót Remontowych „El-Gor”.

2015 r.Barbara Barylska (72 l.), pianistka, nauczycielka muzyki, b. dyrektor SOA (1974-1978).

2022 r. – kapitan WP w st. spocz. Henryk Szulżycki (95 l.), budowlaniec, wiceprezes Oddziału ŚZŻAK w Gorzowie.

2023 r.Kazimierz Giżycki (75 l.), b. żużlowiec, b. zawodnik „Stali” (1968-1969), ojciec 2 żużlowców i budowniczy minitoru w Marwicach.

Urodziny obchodzą:

87. – Anna Szymanek (-Lange), artystka-plastyk, ceramiczka, która w 1979 r. przeniosła się z Zielonej Góry do Gorzowa.

X

Napisz do nas!

wpisz kod z obrazka

W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych i na potrzeby wtyczek portali społecznościowych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki.
Zrozumiałem, nie pokazuj ponownie tego okna.
x