Bony, Horacji, Jerzego , 24 kwietnia 2024

Piast dzielnie walczy o utrzymanie. Porażka Stilonu

0000-00-00, Sport

Piłkarze trzeciej ligi powoli zmierzają do zakończenia rozgrywek. W spotkaniach 32 kolejki gorzowskie drużyny zagrały ze zmiennym szczęściem.

Bardzo ważne zwycięstwo, w obliczu walki o utrzymanie się w lidze, odnieśli piłkarze Piasta Karnin, którzy przed własną publicznością pokonali Polonię Trzebnicę 4:2. Już w drugiej minucie wynik otworzył Adam Zdrojewski, zaś w 13 minucie na 2:0 podwyższył Daniel Startek.

Zaraz po zmianie stron Jakub Dmuch strzelił dla gości kontaktowego gola czym zmotywował swoich kolegów do odważniejszej gry. Przyjezdni mieli okazje do wyrównania, lecz znakomicie w naszej bramce spisywał się Arkadiusz Fabiański. W 77 minucie Maciej Sędziak wykorzystał świetne dośrodkowanie Cezarego Łusia i było 3:1. W 82 minucie doszło do pechowego zderzenia dwóch naszych zawodników, w wyniku czego Remigiusz Brzytwa nie zagra już do końca sezonu, a Piotra Budę czeka prawdopodobnie kilka dni przerwy. Cztery minuty później Gocie ponownie strzelili kontaktowego gola z rzutu karnego, ale w ostatniej minucie zostali karceni przez Sędziaka i komplet punktów pozostał w Karninie.

W najbliższą środę Piast jedzie na bardzo trudny mecz do Wrocławia, gdzie zagra ze Ślęzą.

Piast Gorzów-Karnin – Polonia Trzebnica 4:2 (2:0)

* * *

Trzeciej porażki wiosną doznali podopieczni trenera Artura Andruszczaka. Stilon przegrał w Lubinie z rezerwami Zagłębia 0:1. Gola na wagę kompletu punktów dla gospodarzy strzelił tuż po przerwie Maciej Kowalski-Haberek.

Spotkanie mogło się podobać, oba zespoły starały się grać ofensywnie, dzięki czemu wypracowały wiele fajnych akcji. Tylko jedna została zamieniona na bramkę, kiedy to w 47 minucie Maciej Kowalski-Haberek wykorzystał prostopadłe podanie od Pawła Żyry. Gorzowianie mieli przynajmniej trzy okazje do wyrównania, ale tym razem zabrakło większej precyzji w wykończeniu akcji.

Cieniem na mecz położyło się zdarzenie tuż po końcowym gwizdku arbitra. Piłkarz Zagłębia Damian Kowalczyk zaatakował Radosława Somraniego i uderzył go w twarz, doprowadzając do urazu nosa. Otrzymał za to czerwoną kartkę, ale prawe zapewne zajmą się władze związku i liczymy w pierwszej kolejności na dokładne zbadanie sprawy, w drugiej solidne ukaranie winnego sytuacji.

W środę o godzinie 17.00 Stilon zagra u siebie z UKP Zielona Góra.

Zagłębie II Lubin – Stilon Gorzów 1:0 (0:0)