2016-01-10, Sport
Bartosz Tyszkowski został wybrany najlepszym polskim sportowcem niepełnosprawnym w 81. plebiscycie Przeglądu Sportowego oraz TVP.
Lekkoatleta gorzowskiego Startu w 2015 roku dominował na arenach światowych, czego podkreśleniem było zdobycie w katarskim Ad-Dausze mistrzostwa świata w pchnięciu kulą oraz pobicie rekordu globu w grupie F41 wynikiem 13,43 m. Do tego dorzucił dwa złote medale Światowych Igrzysk IWAS World Games, które odbyły się w Soczi. Triumfował nie tylko w kuli, ale także w rzucie dyskiem, gdzie pobił rekord świata rezultatem 44,84 m, a następnie poprawił go w trakcie warszawskiego memoriału Kamili Skolimowskiej. Na Stadionie Narodowym rzucił na odległość 44,96 m.
Bartosz Tyszkowski treningi rozpoczął w wieku 15 lat za namową trenera Startu i reprezentacji Polski Zbigniewa Lewkowicza. Jak sam przyznaje, do lekkoatletyki wcale go nie ciągnęło. Wolał biegać za piłką i grać w koszykówkę. Dopiero po trzech latach tak naprawdę dał się przekonać, a momentem zwrotnym był udział w igrzyskach paraolimpijskich w Londynie, gdzie dwukrotnie zajął czwarte miejsca. Rok później był już mistrzem świata, a w 2014 roku wywalczył mistrzostwo Europy. Teraz marzy o medalach w igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro, które odbędą się w tym roku.
(b)
Szczypiorniści Stali Gorzów rozpoczęli rozgrywki w Lidze Centralnej wyjazdowym meczem w Ciechanowie.