2016-03-08, Sport
Zespół juniorów młodszych gorzowskiej Warty U-16 zagrał w piłkarskim turnieju w nadmorskim Pobierowie o dotarł do finału.
W fazie grupowej nasza drużyna wygrała dwa spotkania (ze Ślęzą Wrocław i Błękitnymi Stargard po 1:0), jedno zremisowała (z KS Polkowice 1:1) oraz doznała jednej porażki (Z Wartą Poznań 0:3). W półfinale ,,Warciarze’’ pokonali GKS Bełchatów 1:0, natomiast w finale ponownie spotkali się z poznańską Wartą i przegrali 0:2.
Cieszyć może przede wszystkim styl gry co dobrze prognozuje przed inauguracją rozgrywek makroregionalnych już za dwa tygodnie w Legnicy. Od niemal dwóch miesięcy zawodnicy przygotowują się do reprezentowania Gorzowa oraz województwa lubuskiego w lidze. Dzięki umowie o współpracy pomiędzy ZSTiO a Wartą młodzi piłkarze mają stworzone dobre warunki do rozwijania piłkarskich umiejętności.
Zawodnicy trenują siedem razy w tygodniu, skupiając się głównie na przygotowaniu motorycznym. Po styczniowym zgrupowaniu w Słubicach oraz obozie zimowym w Szklarskiej Porębie przyszedł czas na końcowy etap przygotowań do ligowych potyczek m.in. z Górnikiem Zabrze, Ruchem Chorzów czy Zagłębiem Lubin.
(wg)
Cuprum Stilon Gorzów kontynuuje budowę składu na nadchodzący sezon 2025/2026.