2017-11-15, Sport
Zawodnicy drużyny piłki ręcznej Stali Gorzów dołączyli do akcji Movember, której celem jest zwrócenie uwagi na profilaktykę badań jąder i prostaty.
Wąs ma prowokować do rozmów o męskich nowotworach. Kampania promuje zapuszczanie wąsa w listopadzie stąd również nazwa akcji mustache – wąsy, November - listopad. Temat nowotworów atakujących części intymne nadal jest w Polsce tematem tabu. Czas to zmienić. Pamiętajmy, że wcześnie wykryty nowotwór jąder jest w 99% uleczalny.
Najważniejsze jest samobadanie oraz regularne badania profilaktyczne, których nie należy się obawiać. Zawodnicy wraz z trenerem Stali Gorzów przygotowali zabawny spot promujący akcję. Piłkarzy z doklejonymi wąsami można było spotkać w okolicach hali Szkoły Podstawowej nr 20 na ulicy Szarych Szeregów, na której rozgrywane są mecze piłki ręcznej cieszące się coraz większym zainteresowaniem kibiców oraz w okolicy Centrum Medycznego Medi-Raj przy ulicy Górczyńskiej – partnera akcji. Zawodnicy – aktorzy bez tremy, za to „z jajem” podeszli do zadania i z pełnym zaangażowaniem przystąpili do realizacji filmu.
Warto obejrzeć film i przyłączyć się do akcji. Wśród osób, które udostępnią film znajomym klub rozlosuje pakiety badań, które każdy mężczyzna powyżej 20 roku życia powinien przeprowadzać przynajmniej raz do roku w celu kontroli swojego stanu zdrowia.
Dodatkowo dla kibiców, którzy do końca listopada pochwalą się swoim wąsem klub rozlosuje vouchery na usługi w salonie Sarmata Fryzjer Męski i Golibroda Barbershop.
(sg)
Fot. Marcin Szarejko
Znakomicie zaprezentowali się młodzi lekkoatleci AZS AWF Gorzów podczas mistrzostw Polski U-23 w Krakowie.