2018-05-01, Sport
Po przegranej z Gwarkiem Tarnowskie Góry piłkarze Stilonu zagrali na wyjeździe z Piastem Żmigród.
Wyprawa na Dolny Śląsk niestety się nie udała i Piast pewnie pokonał Stilon 2:0. Trener Adam Gołubowski, z powodu kontuzji i słabszej dyspozycji niektórych zawodników, dokonał wielu zmian w składzie. Broniący do tej pory Krystian Rudnicki usiadł na ławce rezerwowych, a zastąpił go młody Grzegorz Gibki. Od pierwszej minuty zagrali także gorzowscy obcokrajowcy - Redoine Aouchet oraz Motoki Kakehi, a do formacji obronnej powrócił Mateusz Ogrodowski.
Jak się ostatecznie okazało, zmiany te nie przyniosły gorzowianom choćby punktu, a Stilon poniósł kolejną porażkę w rundzie rewanżowej. Grający bardzo dobrze wiosną gospodarze wyszli na prowadzenie tuż przed przerwą, po golu Szymona Sołtyńskiego. Natomiast w 62 minucie zawodnicy Piasta cieszyli się z drugiej bramki, którą uzyskał Oskar Trzepacz. Mecz w Żmigrodzie był bezpośrednim starciem sąsiadów w tabeli, a zwycięstwo gospodarzy zepchnęło Stilon na ósme miejsce.
Niestety, Stilon w rundzie wiosennej jest jedną z najsłabiej punktujących drużyn. Okazja do poprawienia mizernego dorobku punktowego będzie w sobotę 5 maja, gdy do Gorzowa zawitają rezerwy Zagłębia Lubin.
PD
Piast Żmigród – Stilon 2:0 (1:0)
Bramki: Szymon Sołtyński (45) i Oskar Trzepacz (62)
Znakomicie zaprezentowali się młodzi lekkoatleci AZS AWF Gorzów podczas mistrzostw Polski U-23 w Krakowie.