Bony, Horacji, Jerzego , 24 kwietnia 2024

W Gdyni zapachniało niespodzianką

2021-02-13, Sport

W kolejnym meczu ligowym koszykarki Polskiej Strefy Inwestycji Enea Gorzów pokonały na wyjeździe GTK Gdynię 75:63.

Shatori Walker-Kimbrough w Gdyni zdobyła 23 punkty
Shatori Walker-Kimbrough w Gdyni zdobyła 23 punkty Fot. Bogusław Sacharczuk

Gorzowianki powróciły na parkiet po blisko trzytygodniowej przerwie i w ich grze było widać dłuższe rozstanie. Co prawda, niektóre nasze zawodniczki miały w tym czasie mecze reprezentacyjne, ale to inne granie niż na co dzień widzimy w lidze. Ponadto na parkiecie nie zobaczyliśmy Agnieszki Kaczmarczyk. Najważniejsze, że drużyna potrafiła zainkasować komplet punktów, choć łatwo nie było. Szczególnie trudno grało im się w pierwszej połowie.

W 17 minucie miejscowe prowadziły 39:24. W końcówce drugiej kwarty gorzowianki zdobyły sześć punktów z rzędu i zmniejszyły straty. Niemniej do przerwy gdynianki miały spory zapas, gdyż na tablicy wyników widniał rezultat 39:30. Zapowiadało się na sporego kalibru niespodziankę. Tak przynajmniej myśleli sympatycy gdyńskiego zespołu. Przełom nastąpił w 26 minucie. Po trafieniu Cheridene Green akademiczki wyszły na prowadzenie 43:42. Gospodynie próbowały jeszcze trzymać się blisko naszych, ale od stanu 47:46 brązowe medalistki z poprzedniego sezonu zaczęły odskakiwać i przed ostatnią kwartą wypracowały dziewięciopunktową przewagę (55:46).

Losy spotkania praktycznie rozstrzygnęły się w pierwszej części ostatniej kwarty. Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego po krótkim przestoju na początku tej odsłony, kiedy to straciły pięć punktów z rzędu zaraz potem popisały się kilkoma efektownymi akcjami i już do końca meczu utrzymywały kilkunastopunktową przewagę. Na niespełna półtorej minuty przed końcową syreną nasz trener pozwolił wejść na parkiet dwóm naszym młodych koszykarkom, Ewelinie Śmiałek i Joannie Kobylińskiej, dla których były to kolejne ważne sekundy do budowy doświadczenia.

GTK Gdynia – Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów 63:75 (20:16, 19:14, 7:25, 17:20)

GTK: Marcinkowska 19, Szymkiewicz 11, Grymek 8, Żytkowska 6, Niemojewska 4, Szulc 4, Rudzka 4, Bazan 4, Stefańczyk 3.

PSI Enea: Walker-Kimbrough 23, Green 19, Gustafson 17, Hristova 10, Owczarzak 3, Szott-Hejmej 2, Matkowska 1, Dźwigalska, Śmiałek, Kobylińska.