Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy , 18 kwietnia 2024

Mistrzynie Polski zagrają na Chopina

2021-02-16, Sport

W zaległym meczu XIII kolejki Energa Basket Ligi Kobiet do Gorzowa przyjeżdża mistrz Polski - VBW Arka Gdynia.

Gdynianki są w lidze niepokonane od 29 kwietnia 2019 roku, kiedy to wygrały ostatnie spotkanie o trzecie miejsce ze Ślęzą Wrocław. Potem odniosły 21 zwycięstw w przerwanym, ale zaliczonym sezonie 2019/20, zaś w obecnym na ich koncie jest już 15 wygranych meczów i żadnej porażki. Czy gorzowiankom uda się przerwać tak wspaniałą serię rywalkom? Okaże się już w środę, 17 lutego, kiedy to o godzinie 18.00 sędziowie pierwszy raz rzucą piłkę do góry i dadzą tym samym znać do ciekawej, miejmy nadzieję, walki.

Gdynianki nie są obecnie liderem tabeli, ale tylko dlatego, że mają mniej rozegranych spotkań do CCC Polkowice i przez to mają również mniej punktów. Plasują się jednak na drugiej pozycji, zaś gorzowianki są czwarte.

W pierwszym starciu tych drużyn w obecnym sezonie oglądaliśmy ciekawą i wyrównaną walkę przez trzy kwarty. Miejscowe sprawę zwycięstwa rozstrzygnęły po bardzo dobrej grze w ostatnich dziesięciu minutach, kiedy to wygrały 23:6 i całe spotkanie 95:72.

O zwycięstwie Arki zadecydowało kilka czynników. Po pierwsze, były bardzo skuteczne w rzutach za trzy punkty. Do celu trafiły aż 16 razy na 29 prób. Po drugie, świetnie wykonywały rzuty osobiste (17 na 20 trafionych), a po trzecie, były skuteczniejsze w zbiórkach (37do 27), co dało im o dziesięć punktów więcej w kategorii tzw. drugiej szansy.

Zapewne sztab trenerski akademiczek dokładnie przestudiował jesienny pojedynek i znalazł rozwiązania umożliwiające wybicie rywalkom ich największych atutów. Co innego jednak analiza, a co innego realizacja przedmeczowej taktyki. Jeśli powiedzie się możemy być świadkami naprawdę fajnego widowiska.

Mecz odbędzie się w hali przy ul. Chopina, niestety, bez publiczności. Zapraszamy jednak na transmisję na stronę: