Bony, Horacji, Jerzego , 24 kwietnia 2024

Rekordy i srebrne medale naszych biegaczy

2021-02-22, Sport

W rozegranych w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce fantastycznie zaprezentowali się Kornelia Lesiewicz i Łukasz Żok.

Sebastian Papuga i Kornelia Lesiewicz
Sebastian Papuga i Kornelia Lesiewicz Fot. Sebastian Papuga/FB

Reprezentantka AZS AWF Gorzów wywalczyła srebrny medal w biegu na 400 metrów, bijąc swój rekord Polski juniorek. Przed tygodniem uzyskała ona czas 52,97, teraz pobiegła o 0,41 szybciej i wynikiem 52,56 zapewne zostanie zakwalifikowana do reprezentacji Polski na zbliżającego się również w Toruniu mistrzostwa Europy.  Gorzowianka w finale przegrała tylko z Justyną Święty-Ersetic. Na trzeciej pozycji do mety przybiegła Małgorzata Hołub-Kowalik, a czwarte miejsce zajęła wychowanka gorzowskiego klubu ALKS AJP Natalia Kaczmarek, obecnie reprezentująca KS AZS AWF Wrocław. Kornelia Lesiewicz jest podopieczną trenera Sebastiana Papugi.

- Jestem bardzo szczęśliwa, ale i w szoku, bo to moje pierwsze halowe mistrzostwa Polski seniorów – mówiła Kornelia po fantastycznym biegu dla stacji Polsat Sport. – Do tego bodaj czwarty bieg pod dachem na tym dystansie. Mam 17 lat, niczego nie muszę. Bawię się sportem. Zobaczymy, co powiedzą trenerzy i czy będę w składzie na mistrzostwa Europy – dodała.

To nie koniec sukcesów gorzowskich lekkoatletów w mistrzostwach kraju. Po srebrny medal sięgnął również podopieczny trenera Tomasza Saski, Łukasz Żok z ALKS AJP. W finale biegu na 200 m pobił swój rekord życiowy i uzyskał czas 21,18. Mistrzem kraju został Adrian Brzeziński z MKL Toruń. Łukasz Żok wywalczył ponadto złoty medal w gronie młodzieżowców do 23 lat. Bliska medalu była Kornelia Sura (ALKS AJP), która w pięcioboju zajęła czwarte miejsce.