Bernarda, Biruty, Erwina , 16 kwietnia 2024

Kosztowna porażka? Zabrakło jednej trójki

2021-02-24, Sport

W zaległym meczu EBLK koszykarki Polskiej Strefy Inwestycji Enea przegrały w Bydgoszczy z tamtejszym Basketem 68:77.

Porażka różnicą dziewięciu punktów oznacza, że gorzowianki prawdopodobnie zajmą dopiero piąte miejsce po rundzie zasadniczej i w pierwszej fazie play off zagrają z bydgoszczankami, ale z niższej pozycji. Przypomnijmy, że w Gorzowie akademiczki wygrały mniejszą różnicą punktów (75:68). Do zakończenia rundy zasadniczej obu zespołom pozostały po dwa mecze. W tej chwili obie ekipy mają po 30 punktów. W lepszej sytuacji są koszykarki znad Brdy, które w przypadku zakończenia tej części sezonu tym samym bilansem punktowym co akademiczki zajmą wyższe miejsce.

Mecz w Bydgoszczy praktycznie od początku lepiej układał się gospodyniom. Jedynie w pierwszych czterech minutach gorzowianki dwukrotnie prowadziły, trzykrotnie mieliśmy też remis. Ostatni korzystny wynik mieliśmy w ósmej minucie (20:20). Potem dominowały już miejscowe, które do przerwy wypracowały dwunastopunktową przewagę (46:34).

Po zmianie stron, w trzeciej kwarcie Basket kontrolował wydarzenia na parkiecie i powiększył różnicę o kolejne trzy oczka. Dopiero w ostatniej kwarcie podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego zaryzykowały bardziej odważniejszą grą, do tego dobrze broniły, ale ostatecznie zdołały odrobić tylko sześć punktów. Za mało, żeby opuścić parkiet zadowolone. Zabrakło chociaż jednego celnego rzutu więcej za trzy punkty. Jako ostatnia próbowała Megan Gustafson, ale jej rzut na 0,8 sekundy przed końcową syreną nie dotarł do celu.

Głównie właśnie w tym elemencie gorzowianki rozczarowały. W trakcie spotkania oddały szesnaście rzutów zza linii 6,75 m, z czego tylko dwa były celne. Bydgoszczanki natomiast rzucały aż 25 razy i dziesięciokrotnie cieszyły się z trafień.

KS Basket 25 Bydgoszcz – Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów 77:68 (25:20, 21:14, 18:15, 13:19)

Basket 25: Burdick 21, Evans 18, Międzik 12, McBride 12, Stankiewicz 9, Michałek 3, Boonstra 2.

PSI Enea: Walker-Kimbrough 23, Hristova 20, Gustafson 17, Owczarzak 6, Green 2, Dźwigalska, Kaczmarczyk i Matkowska.