Bernarda, Biruty, Erwina , 16 kwietnia 2024

Świetna druga połowa i komplet punktów

2021-02-27, Sport

W derbach lubuskich pierwszej ligi szczypiorniści TL Ubezpieczenia Stali Gorzów pokonali w Zielonej Górze tamtejszy AZS UZ 35:28.

Nie było to łatwe spotkanie, szczególnie w pierwszej połowie. Gospodarze podeszli do meczu z dużym zaangażowaniem, lepiej bronili, świetnie grał też w ich bramce Jakub Siedlecki, a do tego niemal wszystko wychodziło im w ataku.  Po pierwszym kwadransie prowadzili 9:5, ale w tym momencie do pracy wzięli się stalowcy i zrobił się bardzo widowiskowy mecz. W drugich piętnastu minutach padło aż dwadzieścia bramek. Więcej strzelili ich gorzowianie i na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 17:17.

W drugiej połowie emocji było nieco mniej, ale to dlatego, że goście rozszyfrowali taktykę miejscowych i postawili im zaporę nie do przejścia. Było to widać już w pierwszych minutach po zmianie stron, kiedy to nasi szybko uzyskali cztery bramki przewagi (22:18). Od tego momentu Stal kontrolowała spotkanie i systematycznie powiększała przewagę, prezentując bardzo solidną grę w obronie oraz skuteczny atak. Świetny występ zaliczył szczególnie Wiktor Bronowski, jak zwykle bardzo silnym punktem zespołu był Aleksander Kryszeń.