Marka, Wiktoryny, Zenona , 29 marca 2024

Wyrównany tylko pierwszy kwadrans

2021-02-27, Sport

Pewne zwycięstwo 85:63 odniosły koszykarki Polskiej Strefy Inwestycji Enea Gorzów we Wrocławiu, w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej.

Cheridene Green zdobyła we Wrocławiu 15 punktów
Cheridene Green zdobyła we Wrocławiu 15 punktów Fot. Bogusław Sacharczuk

Gorzowianki były zdecydowanymi faworytkami w starciu ze słabo radzącą sobie w tym sezonie Ślęzą. Początek spotkania był jednak wyrównany. Pierwsze punkty w meczu zdobyła Megan Gustafson. Potem krótko prowadziły gospodynie 4:2, ale kolejne minuty należały do przyjezdnych, które zdobyły dziewięć punktów z rzędu. Wrocławianki nie poddały się i mozolnie zaczęły odrabiać straty, doprowadzając w siódmej minucie do remisu 11:11. Minutę później, po trafieniu najskuteczniejszej koszykarki Ślęzy Alesi Sutton, wrocławianki ponownie wyszły krótko na prowadzenie, ale inauguracyjna kwarta zakończyła się niewielką wygraną podopiecznych trenera Dariusza Maciejewskiego 21:19.

Na początku drugiej kwarty mieliśmy remis 23:23 i był to ostatni tak korzystny rezultat dla miejscowych. Od trzynastej minuty gorzowianki zaczęły powoli przejmować inicjatywę i systematycznie budować przewagę, która po pierwszej połowie urosła do dziesięciu punktów (46:36).

Po zmianie stron w pierwszych kilku minutach gra była wyrównana, ale od stanu 53:43 większą dojrzałością imponowały akademiczki, co zaprocentowało podwyższeniem wyniku o kolejnych kilka punktów i przed ostatnią kwartą było już praktycznie jasne, że nasze koszykarki zainkasują kolejny komplet punktów.

W gorzowskim zespole wszystkie zawodniczki zasłużyły na słowa pochwały. Cieszy, że ponownie dużo pograły nasze najmłodsze koszykarki, szczególnie Karolina Matkowska. Dobra była skuteczność w rzutach za dwa punkty, ponownie natomiast nie wychodziły naszym rzuty zza linii 6,75 m. Szybko z tego zrezygnowano, bo w sumie w całym meczu oddały one pięć prób. Tylko jedna dosięgła celu. Trzeba nad tym elementem popracować przed rozpoczęciem fazy play off.

Ślęza Wrocław – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów 63:85 (19:21, 17:25, 16:24, 11:15)

Ślęza: Sutton 18, Jones 13, Poleszak 10, Dedić 9, Jakubiuk 9, Tyszkiewicz 4, Puter i  Dobrowolska.

PSI Enea: Gustafson 21, Walker-Kimbrough 19, Hristova 17, Green 15, Kaczmarczyk 7, Owczarzak 6, Matkowska, Szott-Hejmej, Dźwigalska, Kuczyńska.