Jarosława, Marka, Wiki , 25 kwietnia 2024

Koszykarki odpadły z Pucharu Polski

2021-03-05, Sport

Szybko zakończyły tegoroczną przygodę z Pucharem Polski koszykarki Polskiej Strefy Inwestycji Enea.

Gorzowianki wybrały się do Gdyni na finałowy turniej Pucharu Polski, ale ich przygoda z rozgrywkami trwała zaledwie jeden mecz. W ćwierćfinałowej potyczce podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego zagrały nieskutecznie i minimalnie przegrały z Pszczółkami Lublin 66:70. Co ciekawe, była to ich trzecia porażka w tym sezonie z tym zespołem, gdyż wcześniej dwukrotnie uległy w meczach ligowych, choć na koniec rundy zasadniczej uplasowały się wyżej w tabeli.

Gorzowianki nieźle radziły sobie w pierwszej połowie, którą wygrały 38:29. Sprawę mocno pokpiły w trzeciej kwarcie, którą przegrały 9:22. W ostatniej części nasz zespół próbował odrobić niewielką stratę, ale nie udało się, choć cały czas wynik oscylował przy minimalnej prowadzeniu lublinianek i jedna lub dwie akcje mogły zmienić obraz gry.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin – Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów 70:66 (12:19, 17:19, 22:9, 19:19)

Pszczółka: Fassina 19, O'Neill 16, Bertsch 14, Sklepowicz 9, Milazzo 5, Pavel 3 (10zb), Niedźwiedzka 3, Kośla 1.

AZS AJP: Gustafson 28, Walker-Kimbrought 14, Hristova 12, Owczarzak 5, Kaczmarczyk 4, Green 3.