Marii, Marzeny, Ryszarda , 26 kwietnia 2024

Ważne zwycięstwo w drodze po medal

2021-03-12, Sport

Gorzowskie koszykarki zrobiły pierwszy krok w stronę awansu do strefy medalowej.

W walce o piłkę Gmrice Davis i Cheridene Green
W walce o piłkę Gmrice Davis i Cheridene Green Fot. Robert Borowy

W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu zespół Polskiej Strefy Inwestycji Enea Gorzów pokonał Eneę AZS Poznań 95:77 i w serii do trzech zwycięstwo objął prowadzenie 1:0. W sobotę czeka nas drugi pojedynek w tej parze.

Mecz w pustej, niestety, hali przy ul. Chopina od początku dobrze układał się dla gospodyń, które szybko narzuciły swój styl gry i już po trzech minutach prowadziły 9:4. Po kolejnych czterech minutach mieliśmy już 19:10, a cała pierwsza kwarta zakończyła się pewną wygraną gorzowianek 26:18. Tym, którym wydawało się, że już na tym etapie rywalizacji emocje praktycznie się skończyły musieli być zaskoczeni obserwują drugie dziesięć minut.

Poznanianki grały bardzo ambitnie, walczyły o każdą piłkę i chyba tym trochę zaskoczyły swoje rywalki. W 13 minucie było jeszcze 33:23, ale w 16 minucie ta przewaga zmalała do zaledwie jednego oczka (36:35). Trener Dariusz Maciejewski wziął czas, lecz po następnych kilku akcjach był remis 38:38. Dopiero drugi wzięty na żądanie czas pobudził gorzowianki. Choć zanim wypracowały one sobie pięciopunktową przewagę przed zejściem na przerwę to ich przeciwniczki miały chwilę radości, bo w pewnej chwili wyszły na jedyne swoje prowadzenie w meczu 42:41.

Po zmianie stron gospodynie szybko wypracowały sobie dwucyfrową przewagę i praktycznie przez całą drugą połowę kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Poznanianki próbowały robić dużo wiatru, nadal dobrze rzucały zza linii 6,75 m, trafiając w całym spotkaniu jedenaście razy. Na więcej jednak niż honorową porażkę nie było je stać, ale trzeba docenić ich waleczność i przed następnymi starciami z tym zespołem należy zachować pełną koncentrację.

RB

Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów – Enea AZS Poznań 95:77 (26:18, 21:24, 22:17, 26:18)

PSI Enea: Megan Gustafson 37, Borislava Hristova 21, Shatori Walker-Kimbrough 16, Agnieszka Kaczmarczyk 3, Dominika Owczarzak 3 oraz Cheridene Green 15, Karolina Matkowska, Katarzyna Dźwigalska.

ENEA AZS: Jovana Popović 20, Daria Marciniak 17, Tiffany Brown 10, Liliana Banaszak 10, Julia Adamowicz oraz Nina Bogićević 10, Aleksandra Parzeńska 6, Gmrice Davis 2, Marta Nowicka 2.