Efektowne zwycięstwo Warty na wyjeździe

2021-03-13, Sport

W drugim wiosennym spotkaniu w trzeciej lidze Warta Gorzów pokonała na wyjeździe Polonię Świdnicę 3:0, potwierdzając, że bardzo dobrze w tym sezonie czuje się na wyjazdach.

Na 21 dotychczas zdobytych punktów warciarze aż 17 wywalczyli na obcych boiskach, a tylko cztery na stadionie przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie. Najważniejsze, że po pokonaniu ostatniego zespołu rozgrywek podopieczni trenera Mariusza Misiury wydostali się ze strefy spadkowej i miejmy nadzieję, że już do niej nie powrócą.

Mecz w Świdnicy rozpoczął się dla naszej drużyny bardzo dobrze. Już w ósmej minucie po dośrodkowaniu w pole karne przez Pawła Posmyka źle tor piłki obliczył bramkarz miejscowych i ta wpadła do siatki. W 37 minucie bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego do bramki gospodarzy popisał się Artur Stawikowski. Rozpędzeni gorzowianie pięć minut później ustalili wynik spotkania, a strzelcem trzeciej bramki był ponownie Paweł Posmyk.

POLONIA STAL ŚWIDNICA – WARTA GORZÓW 0:3 (0:3)