Anieli, Kasrota, Soni , 28 marca 2024

Koszykarki o krok od strefy medalowej

2021-03-13, Sport

W drugim meczu ćwierćfinałowym koszykarki Polskiej Strefy Inwestycji Enea we własnej hali pokonały Eneę AZS Poznań 92:71 i w serii do trzech zwycięstw prowadzą 2:0.

O ile w pierwszym meczu podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego długo musiały męczyć się, żeby uzyskać wyraźną przewagę i nie martwić się o zwycięstwo, o tyle w drugim spotkaniu emocji było jak na lekarstwo. Gorzowianki od pierwszej minuty narzuciły twarde warunki gry i już po dwóch minutach prowadziły 8:2. Kolejne akcje również toczyły się pod ich  dyktando i w szóstej minucie było 21:7, a inauguracyjna kwarta zakończyła się rezultatem 27:12. To było mocne wejść w mecz, które całkowicie zaskoczyło zawodniczki ze stolicy Wielkopolski.

Druga kwarta była już bardziej wyrównana i do tego efektowna. Obie ekipy mniejszą wagę przykładały do gry obronnej, bardziej wolały pokazać się w akcjach ofensywnych i dzięki temu w sumie zdobyły 51 punktów. O punkcik lepsze były poznanianki, ale na przerwę w lepszych humorach schodziły gospodynie, które prowadziły w tym momencie 52:38.

W drugiej połowie emocji było niewiele, obie ekipy doskonale zdawały sobie sprawę, że losy pojedynku są tak naprawdę rozstrzygnięte. Chodziło jedynie o dogranie spotkania, nie eksploatując się przy tym nadmiernie. Zwłaszcza gorzowianki oszczędzały się na tyle, na ile mogły, ponieważ jutro lecą do Rumunii na mecz (e) EuroCup. W tej sytuacji należy im pogratulować dobrej w sumie skuteczności, choć nadal słabo im idzie w rzutach za trzy punkty. Podkreślamy to na każdym kroku, bo ten element może mieć znaczenie w decydującej fazie sezonu. Na indywidualne wyróżnienie tym razem zasłużyła Dominika Owczarzak. Zagrała bardzo skutecznie i liczymy, że dopiero się rozkręca, bo dużo będzie od niej zależało w meczach decydujących o podziale medali.

Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów – Enea AZS Poznań 92:71 (27:12, 25:26, 22:19, 18:14)

PSI Enea: Borislava Hristova 20, Shatori Walker-Kimbrough 20, Megan Gustafson 18, Dominika Owczarzak 18, Agnieszka Kaczmarczyk oraz Cheridene Green 14, Karolina Matkowska 2, Katarzyna Dźwigalska, Wiktoria Kuczyńska, Agnieszka Szott-Hejmej.

ENEA AZS: Jovana Popović 18, Nina Bogićević 9, Liliana Banaszak 9, Tiffany Brown 8, Daria Marciniak 5 oraz Julia Adamowicz 17, Marta Nowicka 3, Aleksandra Parzeńska 2, Alicja Rogozińska.