Marka, Wiktoryny, Zenona , 29 marca 2024

Gorzowskie koszykarki awansowały do strefy medalowej

2021-03-22, Sport

W trzecim meczu ćwierćfinałowym w Basket Lidze Kobiet koszykarki Polskiej Strefy Inwestycji Enea pokonały na wyjeździe Eneę AZS Poznań 80:65 i zagrają o medale.

Po dwóch zwycięstwach w Gorzowie w poprzedni weekend nikt chyba nie miał wątpliwości, że podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego awansują do czwórki najlepszych. Jedyną wątpliwością było tylko to, czy uda im się to zrobić najmniejszym nakładem sił, czyli w trzech meczach. Odpowiedź już znamy. Gorzowianki wygrały w Poznaniu już w pierwszym podejściu i jednocześnie zakończyły rywalizację. To ważne, zważywszy że nasze zawodniczki mają prawo czuć się zmęczone niedawną wizytą w Rumuni, ale teraz będą miały  trochę czasu na regenerację sił i spokojną pracę nad przygotowaniem się do spotkań półfinałowych z CCC Polkowice.

Mecz w Poznaniu został rozegrany wyjątkowo w poniedziałek (22 marca) i był wyrównany przez pierwszych siedem minut. W tym momencie mieliśmy remis 15:15, ale ostatnie trzy minuty inauguracyjnej kwarty to już dominacja gorzowianek, który wygrały ten fragment 11:4. W drugiej kwarcie gra była ponownie wyrównana z lekkim przechyleniem na stronę gospodyń. Poznaniankom udało się odrobić dwa oczka i końcowy wynik cały czas był sprawą otwartą.

Po zmianie stron przyjezdne szybko włączyły wyższy bieg i zaczęły odjeżdżać ambitnie walczącym gospodyniom, mających jednak nieco niższe umiejętności sportowe. Przed ostatnią kwartą nasz zespół prowadził 70:55 i w ostatniej części meczu kontrolował wydarzenia na parkiecie, grając ekonomicznie. Miejscowe także przestały się nadmiernie eksploatować, były chyba również pogodzone z porażką i przez to ta kwarta była mało ciekawa.

Enea AZS Poznań – Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów 65:80 (19:26, 24:22, 12:22, 10:10)

ENEA AZS: Tiffany Brown 19, Jovana Popović 13, Gmrice Davis 8, Liliana Banaszak 7, Julia Adamowicz 6 oraz oraz Aleksandra Parzeńska 5, Nina Bogićević 4, Marta Nowicka 3, Aleksandra Piasecka, Daria Marciniak.

PSI Enea: Shatori Walker-Kimbrough 21, Megan Gustafson 20, Borislava Hristova 19, Dominika Owczarzak 6, Agnieszka Kaczmarczyk 2 oraz Cheridene Green 12, Katarzyna Dźwigalska, Wiktoria Kuczyńska, Karolina Matkowska.