Marka, Wiktoryny, Zenona , 29 marca 2024

Świetny mecz Stali, trzy punkty jadą do Gorzowa

2021-03-27, Sport

Kolejne bardzo ważne zwycięstwo odnieśli szczypiorniści TL Ubezpieczenia Stali Gorzów, którzy wywalczyli komplet punktów w Kątach Wrocławskich.

Trener gorzowian Oskar Serpina przestrzegał swoich zawodników przed występem na gorącym terenie, zwracając uwagę, że zespół GOKIS przed tygodniem pokonał we Wrocławiu wicelidera tabeli, tamtejszy Śląsk 28:23.

Gorzowianie przystąpili do spotkania skoncentrowani i to zaowocowało ich znakomitą grą w pierwszej połowie. Wygrali ją 16:10, a na początku drugiej części szybko dorzucili kolejne trzy gole. Gospodarze dopiero po ośmiu minutach pokonali Krzysztofa Nowickiego, lecz w rewanżu dostali kolejne dwa ciosy i w 40 minucie było już 21:11 dla Stali.

Od tego momentu gra się nieco wyrównała, stalowcy nie forsowali już szybkiego tempa, dali też trochę pograć w ofensywie rywalom, ale i tak zdołali zwyciężyć różnicą aż jedenastu bramek. Tym samym pozostaną na drugiej pozycji w tabeli ze stratą trzech punktów do Miedzi Legnica, mającej jednak o jedno spotkanie rozegrane więcej.