Alfa, Leonii, Tytusa , 19 kwietnia 2024

Gra pod pełną kontrolą. Kolejne zwycięstwo Stali

2021-04-10, Sport

Piłkarze ręczni TL Ubezpieczenia Stali Gorzów nie mieli żadnych problemów ze zdobyciem kolejnego kompletu punktów w rozgrywkach pierwszej ligi.

Podopieczni trenera Oskara Serpiny pokonali Real Astromal Leszno 28:18 i pozostali na drugiej pozycji w tabeli ze stratą trzech punktów do Miedzi Legnica, mającej o jedno spotkanie rozegrane więcej.

Gorzowianie już po trzech minutach prowadzili 3:0, a na listę strzelców wpisali się Dawid Pietrzkiewicz, Aleksander Kryszeń i Mateusz Stupiński. W szesnastej minucie przewaga gospodarzy urosła do pięciu goli (9:4) i dopiero od tego momentu gra się wyrównała. Na przerwę zespoły zeszły przy czterobramkowym prowadzeniu żółto-niebieskich.

Po zmianie stron goście zaskoczyli i odrobili dwie bramki, czym tylko zmotywowali stalowców do bardziej żywiołowej gry. Przez kolejne minuty nasi zdobyli sześć goli z rzędu i praktycznie załatwili sobie zwycięstwo już w 40 minucie, bo trudno było wierzyć, że leszczynianie odrobią spore już straty. Gorzowianie mieli również dobrą końcówkę, kiedy to strzelili cztery gole i stracili zaledwie jednego.