Alfa, Leonii, Tytusa , 19 kwietnia 2024

Przegrana w Bytomiu. Strefa spadkowa coraz bliżej

2021-05-01, Sport

Nie wiedzie się ostatnio piłkarzom trzecioligowej Warty Gorzów, a sezon zbliża się ku końcowi.

Podopieczni trenera Mariusza Misiury doznali trzeciej z rzędu, a szesnastej w całych rozgrywkach porażki i w obecnej chwili mają już tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

Gorzowianie wybrali się do Bytomia, gdzie ich rywalem był wicelider tabeli - Polonia. W 17 minucie gospodarze otworzyli wynik z rzutu karnego. Celnym strzałem z jedenastu metrów popisał się Filip Żagiel. Minęło kolejne siedemnaście minut i mieliśmy 2:0. W 34 minucie gola dla miejscowych strzelił Grzegorz Ochwat, a świetną asystą popisał się Dominik Budzik.

Po zmianie stron goście ruszyli do ataku i szybko przyniosło to efekt. W 52 minucie po stałym fragmencie Oskar Sikorski efektowną główką wpakował piłkę do siatki i zdobył kontaktowego gola. Niestety, było to jedyne trafienie tego dnia dla Warty. Gorzowianie starali się wyrównać, ale to gospodarze ustalili wynik spotkania. W 90 minucie gola zdobył Budzik i to bytomianie mieli powody do radości.

POLONIA BYTOM – WARTA GORZÓW 3:1 (2:0)