Gorzowianie na mistrzostwach Europy w Poznaniu

2021-06-07, Sport

W Poznaniu odbyły się tegoroczne kajakarskie mistrzostwa Europy.

Karolina Naja i Anna Puławska
Karolina Naja i Anna Puławska Fot. Anna Puławska/FB

W zawodach wystąpiło kilkoro reprezentantów gorzowskich klubów. Najlepiej spisała się Anna Puławska z AZS AWF Gorzów, która wspólnie z byłą naszą zawodniczką Karoliną Nają wywalczyła srebrny medal w olimpijskiej konkurencji K2 na 500 metrów. W finale Polki przegrały walkę o mistrzostwo jedynie z Węgierkami. Na najniższym stopniu podium stanęły Białorusinki.

Bardzo liczyliśmy również na medal Puławskiej w czwórce na 500 metrów, ale do podium zabrakło zaledwie 15 setnych sekundy. Gorzowianka została jednak powołana do reprezentacji na igrzyska olimpijskiej do Tokio i tam pojedzie walczyć o medal.

O podium otarła się ponadto dwójka kanadyjkarzy Tomasz Barniak (AZS AWF Poznań) i Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów). Im do brązowego medalu zabrakło tylko pięć setnych sekundy.

Na ósmej pozycji w K2 na 1000 metrów mistrzostwa zakończyli Przemysław Korsak z G`Power Gorzów oraz wychowanek gorzowskiej Admiry, Rafał Rosolski. Obecnie reprezentuje on barwy Dojlidów Białystok. Z kolei w finale kanadyjkarzy w C1 na sprinterskim dystansie 200 metrów dziewiąte miejsce zajął Alex Koliadych z Admiry.