Alfa, Leonii, Tytusa , 19 kwietnia 2024

Są sukcesy, są gratulacje. Lekkoatleci Startu z 16 medalami!

2021-06-08, Sport

Wojewoda Władysław Dajczak pogratulował zawodnikom oraz trenerowi Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych ,,Start”, którzy wrócili z tegorocznych Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy. Podczas nich zdobyli aż 16 medali na 49 jakie zdobyła reprezentacja Polski - 4 złote, 8 srebrnych i 4 brązowe.

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy odbyły się 1-5 czerwca 2021 roku w Bydgoszczy, to najważniejsze wydarzenie w pierwszej części sezonu. Do Bydgoszczy przyjechało blisko 700 zawodników z 44 krajów. Podczas nich gorzowski “Start” zdobył 16 medali na 49 - 4 złote, 8 srebrnych i 4 brązowe. Jak zaznaczył Zbigniew Lewkowicz trener GZSN „START”, zawodnicy uzyskali wyniki na poziomach rekordów życiowych i obecnie drużyna czeka na igrzyska paraolimpijskie.

– Po raz kolejny mam przyjemność spotkać się z Wami, osobiście pogratulować, dziękować i wyrazić wielki podziw dla tego co robicie. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy, na 49 medali zdobytych przez reprezentację Polski aż 16 jest Waszym dziełem. Jest to ogromne osiągnięcie oraz ogrom pracy, który włożyliście w przygotowanie – podkreślił w czasie spotkania wojewoda Władysław Dajczak – Podczas naszych spotkań zawsze rozmawialiśmy o stadionie dla Was, abyście mogli trenować w Gorzowie i pokazać swoje umiejętności przed gorzowianami, Lubuszanami. Mam nadzieję, że jest już to bliskie i w końcu się tego doczekacie, bo na to zasługujecie – dodał wojewoda.