Alfa, Leonii, Tytusa , 19 kwietnia 2024

Dziesięć minut świetnej gry nie wystarczyło

2021-10-14, Sport

Gorzowskie koszykarki rozpoczęły rywalizację w kolejnej edycji rozgrywek EuroCup Women.

W akcji Dominika Owczarzak, a zdjęcie pochodzi z sobotniego meczu w Gorzowie z GTK Gdynia Fot. Bogusław Sacharczuk

W pierwszym spotkaniu podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego zmierzyły się na wyjeździe z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin i przegrały 59:79.

W ,,polskiej’’ grupie C tych rozgrywek oprócz gorzowianek i lublinianek występują również białoruski Horizont Mińsk oraz turecki CBK Mersin Yenisehir Bld.

Gorzowianki fantastycznie rozpoczęły mecz w Lublinie, a już popis genialnej gry dała na początku Courtney Hurt, która powróciła na parkiet po kilkutygodniowym leczeniu kontuzji. Amerykanka w pierwszej kwarcie rzuciła aż 16 punktów i nasza drużyna wygrała ten fragment meczu 28:14.

Niestety, świetna gra w pierwszych dziesięciu minutach nie przeniosła się na drugą kwartę. Nasze zawodniczki wyszły na parkiet dziwnie sparaliżowane i na pierwsze punkty w tej części czekaliśmy przez 3,5 minuty, na kolejny jeden punkt następne półtorej minuty i mając tak słabą skuteczność trudno było być zaskoczonym tym, że lublinianki szybko zaczęły odrabiać straty. W 17 minucie akademiczki z Gorzowa przegrywały 31:32 i dopiero wtedy odzyskały wigor w grze i nie pozwoliły rywalkom na wygranie pierwszej połowy. Zakończyła się ona remisem 36:36.

Po zmianie stron jedynie przez trzy minuty obserwowaliśmy wyrównaną grę. Potem miejscowe zaczęły budować przewagę, która na koniec trzeciej kwarty wyniosła cztery punktów, choć momentami było nawet dziewięć punktów. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich pięciu minutach, kiedy pszczółki całkowicie zdominowały grę i w pełni zasłużenie wysoko pokonały gorzowianki.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – InvestInTheWest Enea Gorzów  79:59 (14:28, 22:8, 18:14, 25:9)

AZS AJP: Hurt 24, Hristova 15, Tikhonenko 10, Johnson 3, Owczarzak 3, Jones 2, Matkowska 2, Dźwigalska, Duchnowska.