Załatwiły sprawę jeszcze przed przerwą

2021-10-21, Sport

W drugiej kolejce EuroCup Women koszykarki InvestInTheWest Enea nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem Horizontu Mińsk 80:58.

Białorusinki naszej ekipie kroku dotrzymywały tylko w pierwszej kwarcie, ale nie wynikało to z ich dobrej gry, lecz ze zbyt dużego chaosu w szeregach akademiczek. Miejscowe walczyły z determinacją o każdą piłkę, o każdy metr parkietu, lecz niestety miały duże kłopoty z płynnością rozgrywania akcji, a na końcu za dużo zdecydowanie pudłowały. I to często z dobrych pozycji.

Obraz gry uległ całkowitej zmianie w drugiej kwarcie. Tu już widzieliśmy różnicę przynajmniej dwóch klas sportowych, aczkolwiek Białorusinki potrafiły rozgrywać piłkę, niekiedy chodziła ona u nich jak po sznurku, lecz czyniły to zbyt wolno i przez to także miały duże problemy z celnością, gdyż gorzowianki często stawiały im zapory. W efekcie przez większą część tej kwarty na koncie przyjezdnych były tylko dwa punkty, a całą kwartą zakończyły dorobkiem zaledwie siedmiu oczek.

Wygrywając tym samym pierwszą połowę osiemnastoma punktami gorzowianki praktycznie ustawiły pod siebie resztę spotkania i po przerwie więcej było towarzyskiej gry niż twardej walki o kolejne punkty. W sumie to zrozumiałe, gdyż już w niedzielę podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego zmierzą się w walce o ligowe punkty z AZS UMCS Pszczółką Lublin, z tą samo, z którą przed tygodniem wysoko przegrały na wyjeździe w rywalizacji pucharowej.  Lublinianki wczoraj wysoko przegrały w Turcji z CBK Mersin Jenisiehir Bld 75:98.  W najbliższą środę, 27 października do Turcji wybierają się nasze koszykarki i będzie to dla nich ważny sprawdzian.

InvestInTheWest Enea Gorzów - BC Horizont Mińsk 80:58 (17:18, 26:7, 20:13, 17:20)

AZS AJP: Hristova 20, Jones 18, Johnson 14, Hurt 13, Owczarzak 12, Tikhonenko 2, Matkowska 1, Dźwigalska.