Agnieszki, Amalii, Czecha , 20 kwietnia 2024

Kolejny wagonik odczepiony. Dziesiąta wygrana z rzędu

2021-11-20, Sport

Zwycięstwem nad wiceliderem zakończyli rundę jesienną piłkarze Magnolii Park Stilonu.

Piłkarze Stilonu pewnie zmierzają po awans do trzeciej ligi
Piłkarze Stilonu pewnie zmierzają po awans do trzeciej ligi Fot. Stilon Gorzów/Karol Korniak

Gorzowianie pojechali na bardzo ważne spotkanie do Świebodzina i wygrali 3:2. Wynik wskazuje, że emocje były do samego końca i rzeczywiście tak było, aczkolwiek jeszcze w 85 minucie gorzowianie prowadzili 3:0 i spokojnie kontrolowali wydarzenia na murawie. Bramki dla naszego zespołu zdobyli  w 32 minucie Łukasz Kopeć, w 44 minucie Łukasz Maliszewski i po przerwie, w 53 minucie Patryk Nidecki.

Wystarczyła chwila nieuwagi i w 88 minucie było już tylko 3:2, a gole dla miejscowych strzelili Nikodem Rafalik i Kamil Pawlak. Na szczęście lider czwartoligowych rozgrywek zachował zimną krew i zainkasował kolejne trzy punkty.

Są to bardzo ważne punkty, gdyż oznaczają one, że po rundzie jesiennej Stilon przewodzi w tabeli z przewagą 11 punktów nad Dębem Przybyszów i 13 punktów nad Pogonią Świebodzin. Gorzowianie w całej rundzie wygrali 14 meczów, dwa zremisowali i ponieśli jedną porażkę w Kostrzynie. Zresztą ta porażka poniesiona w dramatycznych okolicznościach podziałała na niebiesko-białych niczym płachta na byka. Od tamtej pory podopieczni trenera Karola Gliwińskiego nie stracili już punktu, wygrywając dziesięć meczów z rzędu.

POGOŃ ŚWIEBODZIN – MAGNOLIA PARK STILON GORZÓW 2:3 (0:2)