Kangury przechyliły wygraną w końcówce

2021-11-22, Sport

W meczu na szczycie trzecioligowej tabeli koszykarze Onlajnersi Kangoo Basket Gorzów pokonali na wyjeździe wicelidera BC Swiss Krono Żary 91:88 i z kompletem punktów utrzymali fotel lidera.

Niepokonani koszykarze z Gorzowa
Niepokonani koszykarze z Gorzowa Fot. Materiały prasowe

Było to bardzo zacięte i ciekawe widowisko. Ekipa z Żar to wicelider prowadzony przez niedawnego zawodnika parkietów ekstraklasy Grzegorza Kukiełkę. Pierwsza kwarta należała do gości, potem inicjatywę przejęli gospodarze, którzy przed ostatnią kwartą prowadzili sześcioma punktami. Ostatnie dziesięć minut to popisowa gra Kangurów, którzy odnieśli minimalne, ale zasłużone zwycięstwo.

Dla naszej drużyny punktowali: Szymon Latecki 17, Bartosz Zawadzki 16, Bartosz Dreczkowski 15, Konrad Jelski 13, Norbert Grzegorczyk 8, Marcin Jachimowski 6, Michał Jercha 4, Grzegorz Kaczmarek 4, Dawid Bury 4, Kuba Kęsik 2, Marcin Kiedrowicz 2, Oskar Brodziuk.

BC SWISS KRONO ŻARY - ONLAJNERSI KANGOO BASKET GORZÓW 88 : 91 (18:24, 27:19, 23:19, 20:29)

* * *

W niedzielę (21.11) nie tylko seniorzy grali. Chłopcy z rocznika 2012 i młodsi wygrali turniej koszykówki "Pierwszy Dwutakt" w Głogowie. Młodzi koszykarze łącznie rozegrali 4 mecze w turnieju, w każdym pewnie pokonując rówieśników.