Jarosława, Marka, Wiki , 25 kwietnia 2024

Powalczyły, ale zakończyły pucharową przygodę

2021-12-02, Sport

W ostatnim spotkaniu grupowym w EuroCup Women gorzowskie koszykarki przegrały z tureckim CBK Mersin Yenisehir Bld 68:75 i odpadły z dalszej rywalizacji.

Z piłką Anna Makurat
Z piłką Anna Makurat Fot. AZS AJP Gorzów/FB

W przedmeczowej zapowiedzi prosiliśmy nasz zespół o walkę, bo sportowo faworytkami była ekipa z Turcji,  w której występuje wiele znanych zawodniczek z parkietów WNBA i żadnym zaskoczeniem nie było to, że przyjezdne nie przegrały dotychczas żadnego spotkania w europejskich rozgrywkach. I gorzowianki podjęły tę walkę, można nawet powiedzieć, że były bliskie sprawienie ogromnej niespodzianki.

Do tego meczu nasze przystąpiły z Anną Makurat, ale nadal brakowało Borislavy Hristovej, nie wspominając o Stelii Johnson, której nie ma już od wielu tygodni. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia tureckiego zespołu 2:0. Przez pierwsze cztery minuty gra była wyrównana, ale od stanu 9:8 dla CBK zaczęła się uwidaczniać niewielka przewaga tej drużyny. Najpierw uzyskała ona trzy, potem pięć, osiem aż wreszcie dziesięć punktów przewagi i taką różnicą na korzyść gości zakończyła się inauguracyjna kwarta.

Kolejne dziesięć minut przebiegły pod dyktando akademiczek. Co prawda pierwsze trafienie było udziałem Esra Ural Topuz i zrobiło się 27:15, ale coraz lepsza gra obronna gorzowianek spowodowała, że rywalki przez kilka kolejnych minut nie mogły znaleźć drogi do kosza. Po świetnym finiszu tuż przez końcem tej kwarty udało się naszym doprowadzić do stanu 34:35 i z dużymi nadziejami kibice oczekiwali drugiej połowy.

Po zmianie stron obserwowaliśmy wyrównaną walkę. Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego czyniły wszystko co w ich mocy, żeby wyjść na prowadzenie i udało im się to w 33 minucie po dwóch trafieniach z osobistych Courtney Hurt. W tym momencie InvestInTheWest prowadził 39:38. Potem ta przewaga wzrosła do czterech punktów, lecz w drugiej fazie trzeciej kwarty przeciwniczki uporządkowały grę i ponownie wyszły na prowadzenie.

Przed ostatnią odsłoną meczu było 57:54 dla Turczynek, które szybko jednak powiększyły przewagę i grając mądrze umiejętnie ją potem broniły. Widać było w tym zespole sporą dojrzałość i ostatecznie zwyciężyły one w pełni zasłużenie, aczkolwiek gorzowiankom należą się słowa pochwały za ambitną postawę.

Akademiczki odpadły z dalszej pucharowej rywalizacji i teraz będą mogły się całkowicie skupić się na rozgrywkach ligowych.

InvestInTheWest Enea Gorzów - CBK Mersin Yenisehir Bld 68:75 (15:25, 19:10, 20:22, 14:18)

AZS AJP: Hurt 19, Tikhonenko 17, Jones 14, Owczarzak 11,  Dzwigalska 5, Makurat 2, Matkowska, Michniewicz.