2021-12-15, Sport
Od kilku lat działacze Warty Gorzów, głównie głosem prezesa Zbigniewa Pakuły, przekonują, że po remoncie stadionu przy ul. Krasińskiego powinni oni mieć możliwość powrotu do gry tam w piłkę.
Jak wiadomo, obecnie trwa remont tego obiektu, którego najważniejszym elementem będzie profesjonalna bieżnia lekkoatletyczna. Już wiadomo też, że w 2023 roku odbędą się na tym stadionie lekkoatletyczne mistrzostwa Polski., W ocenie działaczy Warty nie przeszkadza to, żeby mogli oni rozgrywać swoje mistrzowskie mecze na swoim ,,domowym’’ boisku.
W blisko 30 procentach remont jest dofinasowany ze środków Ministerstwa Sportu, które przyznało środki na ten cel z rekomendacji Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zarówno bieżnia, jak i inne elementy infrastruktury, są budowane z komponentów najwyższej klasy stosowanych na obiektach klasy światowej.
- To powoduje, że dbanie o stan gorzowskiego kompleksu lekkoatletycznego musi być obiektem najwyższej troski – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik magistratu. - Do tego obliguje również sprawa dofinasowania przebudowy z Ministerstwa Sportu. Zobowiązuje ona miasto do utrzymania odpowiedniego stanu obiektu przez okres minimum pięciu lat. Odstąpienie od tych zobowiązań mogłoby zostać ocenione jako przejaw niegospodarności i wywołać skutki prawne – tłumaczy rzecznik.
W ocenie władz miasta, biorąc pod uwagę wspomniane uwarunkowania należy uznać, że najbardziej racjonalnym rozwiązaniem będzie pozostawienie stadionu wyłącznie do dyspozycji klubów i środowisk sportowych związanych z lekkoatletyką. - Opinię tę podzielają również gorzowscy radni wchodzący w skład komisji sportu - dodaje Wiesław Ciepiela.
Do dyspozycji gorzowskich klubów piłkarskich, rozgrywających mecze ligowe cały czas jest i będzie stadion przy ulicy Olimpijskiej. Przypomnijmy, że władze miasta zadeklarowały ostatnio, że będą zmierzać do tego, aby w Gorzowie powstał stadion piłkarski, który mógłby zabezpieczyć wszelkie potrzeby naszych piłkarskich klubów odnośnie rozgrywek ligowych powyżej trzeciej ligi. W tej sprawie padła już publiczna deklaracja przyjęcia pierwszych środków w budżecie miasta na 2022 rok, które mają zostać przeznaczone na przygotowanie projektu.
- Zgadza się, w przyszłym roku chcemy zlecić wykonanie projektu przebudowy tego stadionu, który powinien spełniać wymogi nawet ekstraklasowe. Ta inwestycja mogłaby rozpocząć się w 2023 lub 24 roku i być realizowana w etapach przez 3-4 lata – kończy rzecznik miasta.
RB
Magdalena Kloska to pierwszy transfer PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów na sezon 2025/2026.