Jarosława, Marka, Wiki , 25 kwietnia 2024

Po przerwie odnalazły swój rytm

2022-01-15, Sport

Dziewiąte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Energi Basket Ligi Kobiet odniosły gorzowskie koszykarki.

Borislava Hristova w pojedynku z Martyną Jasiulewicz
Borislava Hristova w pojedynku z Martyną Jasiulewicz Fot. AZS AJP Gorzów/FB

Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego pokonały we własnej hali Zagłębie Sosnowiec 87:71. Było to ciekawe i stojące na dobrym poziomie spotkanie, w którym akademiczki potwierdziły, że w ostatnim czasie ich silną bronią jest dobra skuteczność. Zwłaszcza we własnej hali. Tym razem w rzutach za dwa punkty przekroczyły 55 procent, ale chyba bardziej cieszy dobry wynik w rzutach zza linii 6,75 m. Na 19 prób dziewięć trafiło celu, co jest naprawdę pocieszające w perspektywie dalszych występów.

Gorzowianki prowadziły niemal przez całe spotkanie, dokładnie przez 36 minut i 15 sekund. Ich rywalki jedynie na początku meczu prowadziły 5:2 i 6:5. W sumie przez 101 sekund. Potem nasze zawodniczki szybko uzyskały kilkupunktowe prowadzenie, które stale powiększały. Najwyższe osiągnęły w 35 minucie, kiedy to na tablicy pojawił się rezultat 83:59. Ostatnie pięć minut zdecydowanie już należało do sosnowiczanek, ale jedynie co mogły one w tym czasie zrobić, to zmniejszyć straty.

- Wiedziałyśmy o problemach zdrowotnych zespołu z Sosnowca – mówiła zaraz po ostatniej syrenie w rozmowie z klubowymi mediami Dominika Owczarzak. - Zabrakło im dwóch kluczowych graczy. Dziewczyny, które przyjechały zostawiły serce na parkiecie i walczyły, dlatego to nie był wcale łatwy mecz. Po przerwie odnalazłyśmy swój rytm, zbudowałyśmy przewagę i kontrolowałyśmy mecz. Cieszymy się ze zwycięstwa i z optymizmem patrzymy do przodu – dodała.

(red.)

Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów - CTL Zagłębie Sosnowiec 87:71 (25:19, 21:19, 25:17, 16:16)

PSI Enea: Hristova 24, Jones 19, Hurt 16, Owczarzak 13, Tikhonenko 7, Matkowska 5, Keller 3, Dźwigalska.

Zagłębie: Sagerer 22, January 20, Jasiulewicz 8, Wnorowska 8, Wojtala 6, Jastrzębska 5, Zuziak 2.