Sergiusza, Teofila, Zyty , 27 kwietnia 2024

Stilon już świętuje awans do trzeciej ligi!

2022-05-08, Sport

Piłkarze Stilonu Gorzów w kolejnym meczu wygrali z Ilanką Rzepin i po trzyletniej przerwie powrócili do trzeciej ligi.

Przed rozpoczęciem spotkania wiadomo było, że remis zapewni stilonowcom awans już na sześć kolejek przed zakończeniem rozgrywek i nasz zespół wykorzystał wypracowaną wcześniej szansę. Mało tego, awans został przypieczętowany efektowną i skuteczną grą.

Gorzowianie pierwszą bramkę zdobyli w 28 minucie, kiedy to do siatki rywali z rzutu karnego piłkę skierował Dawid Sadowski. Po zmianie stron dosyć niespodziewanie goście doprowadzili do remisu, choć tak naprawdę to miejscowi pechowo trafili do swojej bramki. Uczynił to w 53 minucie Patryk Nidecki. Wynik remisowy przetrwał zaledwie cztery minuty. Stilon na prowadzenie wyszedł za sprawą Łukasza Maliszewskiego. Jak to on często ma w zwyczaju, zdecydował się na strzał z 25 metrów i piłka poszybowała wprost w okienko bramki Ilanki. Strzał marzenie dla wielu piłkarzy, nawet z największych lig świata.

Kolejne minuty przebiegały pod dyktando gospodarzy, ale piłka jakoś nie chciała ponownie wlecieć do bramki gości. Dopiero w 89 minucie z najbliższej odległości do bramki piłkę wbił Mateusz Gorgiel, a w doliczonym czasie gry Michał Fernezy skutecznie dobił futbolówkę i Stilon wygrał 4:1.

Po ostatnim gwizdku sędziego rozpoczęło się świętowanie awansu, ale pamiętajmy, ze przed zespołem pozostało jeszcze sześć meczów.

MAGNOLIA PARK STILON GORZÓW – ILANKA RZEPIN 4:1 (1:0)