Marka, Wiktoryny, Zenona , 29 marca 2024

Ciekawe i remisowe derby w Gorzowie

2022-05-21, Sport

W 30. kolejce rozgrywek trzeciej ligi piłkarze Warty Gorzów zremisowali 1:1 z Lechią Zielona Góra.

Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu gorzowianie mają trzy punkty przewagi nad strefą spadkową, co oznacza, że przed naszymi piłkarzami czekają bardzo trudne mecze o wszystko. Najbliższe już za tydzień z jedną z drużyn, która również walczy o pozostanie na tym szczeblu rozgrywek, czyli z Gwarkiem Tarnowskie Góry.

Powracając do derbowego pojedynku Warty z Lechią w pierwszej połowie gra była wyrównana, obie drużyny stworzyły po kilka ciekawych sytuacji, ale żadnej nie udało się trafić do bramki. ZTuż przed końcem pierwszej połowy drugą żółtą, a  w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Mariusz Kaczmarczyk i przez całą drugą połowę goście musieli grać w osłabieniu.

W 53 minucie fantastycznym strzałem popisał się Dawid Ufir  i Warta objęła prowadzenie 1:0. Zielonogórzanie grali jednak bardzo ambitnie i już po czterech minutach doprowadzili do wyrównania, a strzelcem gola był Mariusz Zientarski. W końcówce zrobiło się trochę nerwowo, czerwoną kartkę ujrzał trener Lechii, sędzia doliczył aż pięć minut, ale wynik spotkania już nie uległ zmianie.

WARTA GORZÓW – LECHIA ZIELONA GÓRA 1:1 (0:0)