Sergiusza, Teofila, Zyty , 27 kwietnia 2024

Uff, Warta przegrała, ale pozostaje w III lidze!

2022-06-15, Sport

W ostatniej kolejce rozgrywek trzeciej ligi prawdziwą huśtawkę przeżyli kibice Warty Gorzów.

Nasz zespół podejmował Ślęzę Wrocław i po zaciętym meczu przegrał 1:2. Oznaczało to, że Piast Żmigród, który grał u siebie z triumfatorem rozgrywek, rezerwami Zagłębia Lubin nie mógł wygrać.

Co tam się w tym Żmigrodzie działo? Mnóstwo emocji i dramatycznych sytuacji. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 30 minucie, potem Zagłębie strzeliło dwa gole, odpowiednio w 61 i 66 minucie, ale ostatecznie Piast zremisował 2:2, strzelając gola w 88 minucie. To było za mało.

Piast razem z Wartą zakończył sezon z jednakowym dorobkiem punktowym. Oba zespoły zebrały po 36 punktów. O wyższej pozycji i zarazem utrzymaniu się gorzowian zadecydowały bezpośrednie mecze. W Gorzowie co prawda mieliśmy remis 2:2, ale w Żmigrodzie Warta wygrała 3:0.

Uff, emocji w tej kolejce było mnóstwo, ale najważniejsze, że wszystko zakończyło się pozytywnie.

WARTA GORZÓW – ŚLĘZA WROCŁAW 1:2