Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy , 18 kwietnia 2024

Nieudana inauguracja. Porażka w ostatniej akcji

2022-09-17, Sport

Na inaugurację sezonu Ligi Centralnej szczypiorniści Budneksu Stali Gorzów minimalnie, bo zaledwie jedną bramką przegrali ze Śląskiem Wrocław.

Stalowcy rozpoczęli dobrze, bo po bramkach Dawida Pietrzkiewicza i Mateusza Wychowanieca prowadzili 2:0. Rywale szybko wyrównali, potem jeszcze za sprawą ponownego trafienia Pietrzkiewicza nasi prowadzili 3:2, chwilę potem gola strzelił Michał Nieradko, ale prowadzenie 4:3 było ostatnim w całym meczu. Od stanu 5:5 we szeregach gorzowian coś się zacięło i wrocławianie zaledwie jedenastu minut, żeby odskoczyć aż na siedem goli (15:8).

Ostatnie siedem minut pierwszej połowy toczyło się już pod dyktando stalowców. Nasi szczypiorniści rozpoczęli odrabianie strat i byli bliscy doprowadzenia do remisu, ale ostatecznie pierwszą połowę przegrali 15:16.

Po zmianie stron Wychowaniec strzelił gola na 16:16, lecz kolejne minut ponownie przebiegały pod dyktando Śląska. Wrocławianie w pewnej chwili prowadzili już 24:20, gorzowianie znów wzięli się w garść i odrobili sporą część strat, ale długo nie byli w stanie doprowadzić choćby do remisu. Udało im się to dopiero za sprawą trafienia Mateusza Stupińskiego w ostatniej minucie., Radość trwała jednak krótko, gdyż Szymon Famulski w ostatniej akcji strzelił z dobitki po wcześniej niewykorzystanym rzucie karnym.