Jarosława, Marka, Wiki , 25 kwietnia 2024

Trzeci wyjazd – trzeci zwycięski horror!

2022-10-26, Sport

W pierwszym meczu pucharowych rozgrywek w EuroCup Women gorzowskie koszykarki odniosły cenne zwycięstwo na Słowacji.

Po zaciętym i bardzo wyrównanym spotkaniu podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego zwyciężyły zespół Piešťanské Čajky 70:68. Jest to już trzecie wyjazdowe zwycięstwo gorzowianek w ostatnim czasie na wyjeździe różnicą 1-2 punktów. Wcześniej nasz zespół pokonał w polskiej lidze wicemistrzynie Polski z Lublina jednym punktem (68:67) oraz brązowe medalistki z Gdyni dwoma punktami (72:70).

Losy meczu na Słowacji rozstrzygnęły się w ostatniej minucie. Najpierw najskuteczniejsza koszykarka meczu Alanna Smith wyprowadziła akademiczki na prowadzenie 69:68, a 39 sekund przed końcem dorzuciła jeszcze jeden punkt z rzutów osobistych. Gospodynie miały swoje szansę na doprowadzenie przynajmniej do dogrywki, ale nie wykorzystały dwóch szans.

Pierwsze minuty meczu należały do gospodyń, które szybko odskoczyły na kilkupunktowe prowadzenie i do końca inauguracyjnej kwarty dyktowały warunki gry na parkiecie. W 14 minucie było już 27:16 dla miejscowych, ale od tego momentu w grze akademiczek zmieniło się wszystko, w tym skuteczność. I nasze potrzebowały zaledwie dwóch minut z kawałkiem, by najpierw doprowadzić do wyrównania 27:27, a potem za sprawą niezawodnej Smith wyjść na pierwsze prowadzenie 29:27. Do przerwy było 33:32 dla gorzowianek.

W trzeciej kwarcie przewaga naszej drużyny urosła do czterech punktów, dlatego losy spotkania były otwarte do ostatnich akcji meczu. I tak też się stało. Najważniejsze, że komplet punktów jedzie do Gorzowa.

W drugiej kolejce EuroCup Women - InvestInTheWest Enea zagra we własnej hali przy ul. Chopina z Galatasaray Stambuł. Mecz odbędzie się 3 listopada o godzinie 18.00.

Piestanske Cajky - InvestInTheWest Enea Gorzów 68:70 (17:10, 15:23, 23:26, 13:11)

Enea: Smith 26, Senyurek 16, Wadoux 13, Horvat 8, Keller 4, Allen 2, Matkowska 1, Fiszer 0, Bazan 0

Piestanske: James 22, Mujovic 14, Martiskova 9, Jurcenkova 8, Andelova 6, Mandic 6, Vandlikova 3.