Jarosława, Marka, Wiki , 25 kwietnia 2024

Dwa oblicza piłkarzy Stilonu w Bielsku-Białej

2022-11-19, Sport

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej zespół Rekordu Bielsko-Biała pokonał drużynę Agencji Inwestycyjnej Stilonu 4:1.

Wojciech Kurlapski (przy piłce) strzelił jedynego dla Stilonu gola w Bielsku-Białej Fot. Bogusław Sacharczuk

W pierwszej połowie podopieczni Karola Gliwińskiego, osłabieni m.in. brakiem Emila Drozdowicza, byli zespołem lepszym i często zagrażali bramce gospodarzy. Dobre okazje do zdobycia gola mieli Olaf Nowak i Wojciech Kurlapski, którego strzał, po odbitej przez bramkarza piłki, wylądował na poprzeczce.

Kilka minut później Kurlapski, po dośrodkowaniu Szymona Pająka z lewej strony, uderzył mocno z szesnastu metrów i wyprowadził niebiesko-białych na prowadzenie. W ostatniej minucie pierwszej połowy aktywny Nowak przebiegł kilkadziesiąt metrów i groźnie uderzył, lecz tym razem bramkarz Rekordu Jakub Szumera dobrze interweniował.

ZOBACZ:

Zima wygrała w lubuskich derbach

Po przerwie Rekord ruszył do huraganowych ataków i w ciągu zaledwie trzech minut wyszedł na prowadzenie. Najpierw w 49 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę spokojnie przyjął Mateusz Pańkowski, którego nie upilnował Nowak i z pięciu metrów pokonał golkipera Stilonu.  Trzy minuty później Kacper Rosa instynktownie obronił strzał z bliska zawodnika Rekordu, lecz był bezradny przy dobitce Marcina Wróbla, który zdobył swoją szesnastą bramkę w rundzie jesiennej.

W 70 minucie po rzucie rożnym stilonowcy znowu nie przypilnowali zawodników Rekordu, a konkretnie Piotra Wyroby, który z bliska nie dał szans bramkarzowi gorzowskiemu. W 89 minucie wynik meczu ustalił Daniel Świderski, który z bliska wykończył wzorową akcję młodzieżowca Rekordu Filipa Walusia.

W końcówce Olaf Nowak miał dogodną sytuację do zmniejszenia prowadzenie gospodarzy, lecz zwlekał ze strzałem i ostatecznie jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońców. Po dobrej pierwszej połowie w wykonaniu Stilonu, druga już taka niestety nie była i piłkarze Rekordu pokazali, iż nie przypadkiem zajmują miejsce w czołówce tabeli.

REKORD BIELSKO-BIAŁA – AGENCJA INWESTYCYJNA STILON  4:1 (0:1)

Bramki: Pańkowski ( 49.), Wróbel ( 52.), Wyroba (70.), Świderski( 89.) – Kurlapski ( 33.)