Marka, Wiktoryny, Zenona , 29 marca 2024

Gorzowianie pękli dopiero w końcówce

2022-11-29, Sport

W XI kolejce gorzowscy koszykarze ponieśli porażkę z Pogonią Prudnik, choć ponownie długo dzielnie walczyli o dobry rezultat.

Na Warszawskiej ponownie mieliśmy kolejne świetne widowisko. Końcowy wynik nie oddaje walki i emocji jakie Kangury włożyły w ten mecz.

Po nieudanym początku, kiedy to goście szybko objęli prowadzenie 8:0, z czasem pojedynek stał się bardzo wyrównany. Mieliśmy momenty, aby przełamać przeciwnika. W 23 minucie było tylko 47-48, a w 34 minucie 60-63. O losach spotkaniach zadecydowało więc ostatnich sześć minut, wygranych przez gości aż 18:4. Ostatecznie Pogoń Prudnik zasłużenie wygrała 81-64.

Po 11 kolejkach nasz zespół plasuje się na 11 miejscu z dorobkiem 15 punktów.

EIG CEZIB KANGOO BASKET GORZÓW - POGOŃ PRUDNIK 64:81 (19:29, 17:17, 17:13, 11:22)

Kangoo Basket: Chodkiewicz 15, Grzegorczyk 14, Jercha 10, Jelski 10, Benk 9 oraz Jachimowski 3, Wróbel 2, Mańkowski 1, Kaczmarek.