Marka, Wiktoryny, Zenona , 29 marca 2024

Najważniejszy szacunek. To właśnie pokazały koszykarki

2022-12-11, Sport

Gorzowska maszyna koszykarska rozkręca się z każdym kolejnym meczem, prezentując stale rosnącą formę.

W akcji Alanna Smith (z piłką)
W akcji Alanna Smith (z piłką) Fot. Bogusław Sacharczuk

Od początku sezonu zachwycamy się grą akademiczek, ale to co one prezentują w ostatnim czasie pozwala ocenić, że w nich ciągle jest nieodkryta dodatkowa moc. Oby została uwolniona w pierwszym kwartale przyszłego roku, kiedy to rozpocznie się gra o wszystko. Zarówno w lidze, jak i pucharach, gdyż rośnie nam drużyna mogącą spełnić wielkie marzenie tysięcy gorzowskich kibiców basketu.

W meczu X kolejki Basket Ligi Kobiet nasze dziewczyny zmierzyły się z Zagłębiem Sosnowiec. Miało to być wyrównane i ciekawe spotkanie, ale takie było tak naprawdę tylko przez siedem minut pierwszej kwarty. Sosnowiczanki w tym sezonie grają naprawdę dobrze, lecz tym razem energii wystarczyło im tak naprawdę tylko na początku pojedynku i trochę na przełomie drugiej i trzeciej kwarty, kiedy zanotowały serię trzynastu zdobytych pod rząd punktów od stanu 46:25 do stanu 46:38. Szkoda, że nie mogła zagrać ich liderka Jessica January, bo na pewno byłoby ciekawiej na parkiecie.

Gorzowianki zaczęły od dwóch trafień za trzy punkty w wykonaniu Tilbe Senyurek i Alanny Smith, potem było 11:4, ale ambitnie walczące rywalki doprowadziły do remisu 11:11. W siódmej minucie mieliśmy 16:16 i to był ostatni tak korzystny dla Zagłębia rezultat. W końcówce pierwszej kwarty gospodynie wypracowały sobie kilka punktów przewagi, a od drugiej kwarty rozpoczął się w ich wykonaniu koszykarski koncert.

Na grę gorzowianek patrzyło się z największą przyjemnością. Było dużo gry kombinacyjnej, nie brakowało też ,,cyrkowych’’ zagrań, które publiczność nagradzało burzą oklasków.

W końcówce meczu była spora szansa na przekroczenie bariery 100 punktów, ale nasze zawodniczki zachowały dużą klasę i z wielkim szacunkiem podeszły do swoich przeciwniczek. Mając piłkę i kilkanaście sekund nie skonstruowanie akcji, zrezygnowały z tego i zaczęły dziękować rywalkom za ambitną walkę, czekając wspólnie na ostatnią syrenę. Kibice początkowo byli trochę rozczarowani, ale szybko nagrodzili ten gest, jak i postawę obu zespołów w całym meczu gromkimi brawami.

Obecny bilans akademiczek w lidze to dziewięć zwycięstw i żadnej porażki. Oczywiście są one liderkami rozgrywek.

Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów - MB Zagłębie Sosnowiec 98:61 (24:18, 22:15, 28:14, 24:14)

PSI Enea: Smith 28, Wadoux 18, Horvat 17, Allen 13, Senyurek 9, Keller 6, Śmiałek 5, Michniewicz 2, Bazan, Matkowska.

Zagłębie: Zempare 19, Mistinova 13, Urbaniak-Dornstauder 10, Wojtala 6, Grzenkowicz 6, Zuziak 3, Wnorowska 2, Jarząb 2, Wojtylas.