Tuzin zwycięstw, zero porażek. Kolejny pokaz siły koszykarek

2022-12-28, Sport

W dwunastym meczu obecnej edycji rozgrywek ligowych EBLK gorzowskie koszykarki odniosły dwunaste zwycięstwo. Brawo!

W akcji Lindsay Allen
W akcji Lindsay Allen Fot. Bogusław Sacharczuk

Mecz akademiczek z wicemistrzyniami Polski z Lublina od początku był ciekawym widowiskiem, w którym z obu stron oglądaliśmy bardzo dobry basket. Szczególnie w pierwszej kwarcie, w której to prowadzenie zmieniało się kilka razy. Ostatecznie minimalnie lepsze były gorzowianki, które po dziesięciu minutach prowadziły czterema punktami (24:20).

W drugiej kwarcie przewaga podopiecznych trenera Dariusza Maciejewskiego rosła niemal z minuty na minutę. W 13 minucie było co prawda jeszcze 30:27, ale po następnych 64 sekundach miejscowe miały już dziewięć punktów przewagi (36:27). Lublinianki nie odpuszczały, ponownie ruszyły do ataku i szybko odrobiły kilka punktów, lecz ostatnie ponad cztery minuty zdecydowanie należały już do gorzowianek, które w tym czasie nie straciły żadnego punktu, a na swoje konto dopisały dziesięć.

Po zmianie stron koszykarki ze wschodu Polski zaczęły grać  twardziej w obronie, a do tego skutecznie w ataku, zaliczyły serię 10:2 i w krótkim czasie zbliżyły się na pięć punktów (45:50). Gospodynie miały spore kłopoty, ale w tym trudnym dla nich okresie świetnie radziła sobie Alanna Smith, która praktycznie nie myliła się z rzutów osobistych, potrafiła też zdobywać punkty po indywidualnych wejściach pod kosz.

Kiedy pod koniec trzeciej kwarty nasz zespół ponownie zyskał kilkunastopunktową przewagę było jasne, że nie wypuści już wygranej z rąk. I czwarta kwarta była już spokojniejsza, pod pełną kontrolą liderek rozgrywek.

Teraz przed koszykarkami i kibicami chwila relaksu, ale już w środę, 4 stycznia o godz. 20.00 gorzowianki zagrają w Hiszpanii z Lointek Gernika Bizkaia w ramach EuroCup Woman. Natomiast w niedzielę, 8 stycznia o godz. 18.00 w gorzowskiej hali akademiczki podejmą Arkę Gdynia.

Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów  - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 82:64 (24:20, 24:15, 16:14, 18:15)

PSI Enea: Smith 25, Allen 18, Horvat 11, Senyurek 10, Keller 10, Wadoux 8, Bazan, Matkowska.

AZS UMCS: Taylor 21, Mack 12, Zięmborska 12, Ziętara 7, Zec 4, Trzeciak 3, Kuczyńska 3, Stanacev 2, Yurkevichus, Zając.