Bony, Horacji, Jerzego , 24 kwietnia 2024

Zabrakło skuteczności w końcówce

2023-01-23, Sport

W kolejnym, drugoligowym meczu koszykarze Kangoo Basket Gorzów byli bliscy wygranej w Oleśnicy, ale zabrakło skuteczności w końcówce spotkania.

W Gorzowie Kangury przegrały z tym rywalem 52:77, ale w rewanżu niewiele zabrakło do zainkasowania punktów. Gospodarze wygrali ostatecznie 73:68.

Początek meczu był dobry dla gorzowian, którzy wypracowali kilkupunktową przewagę i pierwszą kwartę wygrali pięcioma punktami. Z czasem inicjatywę przejęli miejscowi i w pewnej chwili ta różnica była już spora, gdyż wynosiła 14 punktów (39:53).

Podopieczni trenera Andrzeja Stefanowicza nie poddali się, odrobili straty i w 36 minucie prowadzili 63:61. Ostatnie cztery minuty były lepsze w wykonaniu koszykarzy z Oleśnicy i to oni zainkasowali punkty meczowe.

TEAM PLAST KK OLEŚNICA – EIG CEZIB KANGOO BASKET GORZÓW 73:68 (12:17, 22:12, 21:18, 18:21)

KANGOO BASKET: Jelski 19 (4 × 3), Benk 15 (1), Grzegorczyk 10, Chodkiewicz 6, Jercha 6 oraz Wróbel 8, Latecki 4, Dreczkowski, Jachimowski, Cieślak, Kaczmarek.